Затребувані професії в США

11 провідних спеціальностей, що гарантують успішну кар'єру випускникам у США.
Ви перебуваєте в пошуках найперспективніших і найзатребуваніших професій у США? Активно думаєте на кого піти вчитися після школи? У цій статті ми розповімо про 11 спеціальностей, затребуваність яких набирає обертів.

Біомедична інженерія в США

Представники цього напряму працюють на стику природознавства, медицини і техніки. Вони працюють над створенням штучної нирки, покликаної звільнити від діалізу понад 2 мільйони пацієнтів у всьому світі, і тромбів зі штучних тромбоцитів, таких необхідних для зупинки кровотечі і порятунку поранених на полі бою. Згідно з даними Управління лабораторної статистики, у період з 2010 до 2020 року кількість робочих місць у цій сфері зросте на 62%. Топ-10 спеціальностей у цьому напрямі представлені в Технологічному інституті Джорджії (Georgia Institute of Technology) і Мічиганському університеті (University of Michigan-Ann Arbor).

Біометрія у США

У рамках цієї спеціальності студенти вивчають особливості розробок систем автоматичної ідентифікації, зокрема - системи розпізнавання обличчя людини. Активне використання біометричних зчитувачів замість фотографій і паролів у багатьох державних і приватних секторах призводить до стрімкого зростання галузі. Першопрохідцями в цьому напрямі є Університет Західної Вірджинії (West Virginia University) і Девенпортський університет (Davenport University), які пропонують своїм студентам здобуття ступеня бакалавра.

Отримавши серйозну базу знань, їхні випускники можуть будувати кар'єру консультантів з безпеки, аналітиків розвідки або розробників біометричних систем.

Криміналістика в США

Запобігання злочинам і розслідування злочинів, що відбулися, вимагає великої кількості професіоналів. У фокусі сучасної криміналістики - активне застосування інноваційних технологій для аналізу отриманих доказів. На студентів, які обрали цю спеціальність, чекає поглиблене вивчення математики, природничих наук та особливостей взаємодії з системою кримінального правосуддя.

На сьогоднішній день акредитацію Американської академії судово-експертних наук (American Academy of Forensic Sciences) мають близько 15 програм бакалаврату в Університеті штату Пенсільванія (Pennsylvania State University), Університеті Лойоли в Чикаго (Loyola University Chicago) і Техаському університеті A&M (Texas A&M University).

Дизайн комп'ютерних ігор у США

Світовий ринок відео- та онлайн-ігор досяг позначки у 80 мільярдів доларів і продовжує активно зростати. Перед дизайнерами-початківцями стоять завдання з вивчення:

 • Анімації.
 • Звукового проектування.
 • Програмування.
 • Управління виробництвом.

Отриманий досвід потрібен для створення симульованого навчального середовища, в якому, наприклад, потрібна реакція аварійного персоналу на землетрус. Спеціалізацію у сфері дизайну комп'ютерних ігор, розробки та програмування пропонують понад 200 коледжів та університетів. Серед них - Університет Південної Каліфорнії (University of Southern California), Університет Юти (University of Utah), Університет Джорджа Мейсона (George Mason University), Рочестерський технологічний інститут (Rochester Institute of Technology), Беккерський коледж (Becker College) і Дрексельський університет (Drexel University).

Кібербезпека в США

Захист власних комп'ютерних систем - пріоритетний напрям для великих компаній та уряду. Зокрема, у перспективних фахівцях надзвичайно зацікавлений Пентагон. Також представники цього напряму затребувані в сферах охорони здоров'я, енергетики та службах безпеки.

Агентство національної безпеки стверджує, що лідируючі позиції в підготовці цих фахівців займають Державний університет Дакоти (Dakota State University), Військово-морська аспірантура (Naval Postgraduate School), Північно-Східний університет (Northeastern University) і Університет Талси (University of Tulsa). Основні завдання, що стоять перед студентами, полягають у детальному вивченні програм, визначенні їхніх вразливих ділянок і написанні кодів з використанням інформації про слабкі місця.

Data science в США

Міжнародна корпорація даних (International Data Corporation) стверджує, що обсяг комп'ютеризованих даних подвоюється кожні два роки, що призводить до постійного зростання кількості робочих місць. Одночасно збільшується кількість студентів, які обирають такі напрямки, як Data science і бізнес-аналітика. Чарлстонський коледж (The College of Charleston) є одним із нечисленних навчальних закладів, що пропонують здобути ступінь бакалавра у сфері Data science. Вивчаючи статистику, математику та програмування, випускники здатні ефективно розробляти стратегії, розуміти потреби покупців і передбачати тенденції ринку, що важливо як для гігантів електронної комерції, так і для торгових центрів.

Бізнес-аналітика в США

Бізнес-аналітика - напрям, тісно пов'язаний з Data science. Але первинним у ньому є все ж таки бізнес та особливості його функціонування. Цю спеціальність було вперше представлено в Університеті Теннессі (University of Tennessee) у 2010 році. Вона передбачає вивчення:

 • Комп'ютерного програмного забезпечення.
 • Математики.
 • Статистики.
 • Навичок ділового спілкування.

Цей напрямок також представлений у Rutgers Business School, Айовському університеті (University of Iowa), де можна здобути ступінь бакалавра, і Old Dominion University, що спеціалізується у сфері бізнес-аналітики та бізнес-адміністрування.

Нафтова інженерія в США

Завдяки інноваційним технологіям стало можливим розроблення сланцевих родовищ, які вважалися непродуктивними ще десятиліття тому.

З огляду на те, що більше половини інженерів-нафтовиків найближчими роками вийдуть на пенсію, необхідно збільшити приплив молодих спеціалістів у цій галузі. Зокрема, мотивацією для них стає більш висока стартова заробітна плата.

На сьогодні потрібні представники трьох основних напрямів:

 • Інженери з буріння, які контролюють процес видобутку нафти і газу.
 • Інженери-технологи, які проектують і встановлюють обладнання.
 • Інженери, які аналізують обсяг видобутої продукції.

Провідними установами в даному напрямі вважаються Техаський університет A&M (Texas A&M University), Оклахомський університет (University of Oklahoma), Вайомінгський університет (University of Wyoming), університет Тульси (University of Tulsa) і Аляскинський університет (University of Alaska-Fairbanks). Пройти стажування випускники можуть у близько розташованих великих нафтових компаніях.

Громадська охорона здоров'я у США

Затребуваність громадської охорони здоров'я пояснюється двома чинниками:

 • Необхідністю організації запобігання та усунення глобальних епідемій.
 • Активним впровадженням профілактичної медицини.

Студенти, які обрали цей напрям, можуть зосередитися на науковій діяльності, статистиці або політиці, щоб надалі працевлаштуватися в клініках, некомерційних лікарнях і центрах громадської охорони здоров'я.

Обрати громадську охорону здоров'я як спеціальність пропонує Колумбійський університет (Columbia University's) у рамках літніх програм. Також здобути освіту можна в Темпльському університеті (Temple University), Браунівському університеті (Brown University), Каліфорнійському університеті (University of California-Berkeley, University of California-Irvine) та Університеті Джорджа Вашингтона (George Washington University).

Робототехніка в США

Протягом останнього десятиліття завдяки робототехніці було створено близько 3 мільйонів робочих місць у різних сферах життєдіяльності людини. Так, сьогодні роботи допомагають під час проведення хірургічних операцій, картування морського льоду, дослідження поверхні Марса.

Збільшення кількості студентів, охочих вивчати робототехніку поглиблено, призвело до формування навчальної програми в Інженерному коледжі ім. Франкліна В. Оліна (Франклін В. Оліна). Франкліна В. Оліна (Franklin W. Olin College of Engineering). Вона включає:

 • Машинобудування.
 • Електротехніку.
 • Програмування.
 • Моделювання.
 • Основи підприємництва.

Також вивчати цей напрям можна у Вустерському політехнічному інституті (Worcester Polytechnic Institute), Технологічному університеті Лоуренса (Lawrence Technological University), Каліфорнійському університеті (University of California-Santa Cruz) та Університеті Карнегі-Меллона (Carnegie Mellon University).

Sustainability в США

Стійкість довкілля - напрям, покликаний знайти нестандартні рішення для нових і докорінно переосмислених екологічних програм.

Навчальна програма цієї спеціальності включає вивчення:

 • Законодавчої бази.
 • Природничих наук.
 • Підприємницької діяльності.
 • Управління ресурсами.
 • Етики.

Головні завдання менеджерів з розвитку стійкості довкілля в усіх компаніях - підвищення ефективності роботи організації та зменшення виробництва сміття і відходів. Як наслідок, ці фахівці економлять кошти, що робить їх надзвичайно затребуваними.

Дана спеціалізація представлена в 17 навчальних закладах, серед яких - Університет Південної Дакоти (University of South Dakota), Корнелльський університет (Cornell University) та Орегонський державний університет (Oregon State University-Cascades).
Контакти
Володимир Рудешко
Представник Університетів США
Я є офіційним представником навчальних закладів США і буду вашим професійним гідом у вступі.
У мене великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають вчитися в США. Допомагаю вступати за кордон з 2001 року.
Я працюємо відкрито і прозоро, завжди на зв'язку, надаю оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів.
Зв'яжіться з нами зручним для вас способом
Юлія Волченко
Директор компанії Infostudy
Я є офіційним представником навчальних закладів США і буду вашим професійним гідом у вступі.
У нас великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають вчитися в США. Допомагаємо вступати за кордон з 2001 року.
Ми працюємо відкрито і прозоро, завжди на зв'язку, надаємо оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів.
Відгуки наших студентів
Залиште заявку на консультацію
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що вас хвилюють
Ви можете залишити додатковий коментар:
You agree with our Terms and Conditions