Університети США

Ефективна допомога зі вступом та підготовкою документів для навчання в США
Сполучені Штати можуть запропонувати великий вибір навчальних закладів. У цій державі успішно працюють різні вузи і абітурієнти мають можливість вступити до будь-якої з них.

Плануючи навчання у цій країні, варто ознайомитися з тим, якими бувають університети Америки та за якими критеріями вони різняться. З основних можна виділити: форму власності, рівень освіти, тривалість навчання та ін. Якими ж бувають університети США і який вищий навчальний заклад краще обрати для досягнення своїх цілей?

ВНЗ США: дворічні та чотирирічні

У Сполучених Штатах вищі навчальні заклади розрізняють насамперед за тривалістю навчання. Від цього фактора залежить не тільки формат навчання, а й ступінь, який в результаті ви можете отримати, а також кар'єрні перспективи.

Дворічні коледжі

Також їх називають молодшими, громадськими чи місцевими коледжами. У такому виші можна отримати ступінь AA (Associate of Arts) або AS (Associate of Science). Студенти проходять програми, які розраховані на повний день протягом 2 років. Деякі з таких коледжів пропонують бакалаврські програми та після закінчення присуджують ступінь бакалавра.

Які програми пропонують дворічні коледжі? Їх можна розділити на 2 типи:

1. Суворо академічні. Розраховані на підготовку до переведення до чотирирічного коледжу.
2. Практичні. Дають підготовку вузьких спеціалістів до роботи у тій чи іншій галузі.
Навчання за такою програмою рідко передбачає переклад на бакалаврат, але є винятки.


Виші цього у більшості випадків є державними, але є і приватні. У деяких штатах такі коледжі групуються в одну мережу або систему з однією адміністрацією (наприклад, California Community Colleges System включає 112 коледжів у штаті Каліфорнія).

Вартість навчання в громадських коледжах значно нижча, і поступити в них набагато простіше, тому вони користуються досить великою популярністю як спосіб здобути професію або як першу сходинку на шляху до вищої освіти.

Чотирирічні коледжі та університети в Америці

Такі коледжі, інститути чи університети США пропонують повноцінні програми з підготовки бакалаврів. Вони розраховані на чотири роки денного навчання, у деяких випадках і більше (наприклад, за медичними спеціальностями). Успішне закінчення коледжу або університету Америки дозволить отримати ступінь BA (Bachelor of Arts), BS (Bachelor of Science) та ін. Найбільш престижні університети в Америці пропонують магістерські програми та навчання в аспірантурі.

Коледжі та університети США можуть бути державними чи приватними. Ряд із них належить до релігійних громад (що не заважає студентам інших віросповідань навчатися у них).

Більшість таких вузів є християнськими.

Державні та приватні університети Америки

Коледжі та університети США можуть належати як державі чи штату, так і приватним особам чи організаціям. Цей чинник не надає однозначного впливу якість навчання, але впливає його вартість.

Державні університети США

Складають більшість у країні. Вони отримують гроші від уряду штату. Ряд таких вузів входять до системи державних університетів (у них одна адміністрація та управлінський апарат, але кампуси розташовані по всьому штату). До таких можна віднести університет SUNY, який має понад 60 кампусів за штатом Нью-Йорк.

Ціна навчання у таких вузах зазвичай нижча, але може відрізнятися для американських та іноземних студентів.

Приватні університети Америки

Цей тип вищих навчальних закладів є найбільш популярним і престижним у країні. Серед найвідоміших приватних університетів можна назвати California Institute of Technology (Caltech), Stanford University, Massachusetts Institute of Technology, Princeton University, Harvard University, Yale University, Johns Hopkins University та ін. Ці вузи мають великий авторитет у всьому світі, але не можна Однозначно сказати, що вони однозначно кращі за всіх некомерційних. Деякі державні університети можуть скласти їм гідну конкуренцію, наприклад, University of Michigan, University of California Los Angeles та ін. Вони мають великий авторитет і повагою.

Як правило, навчання в державному університеті коштує дешевше, але й приватні вищі навчальні заклади пропонують низку стипендій, мають спеціальні фонди допомоги, які можуть значно знизити вартість навчання для студента. При надходженні важливо ознайомитися з усіма пропозиціями, особливо для іноземців. Наприклад, приватний виш може пропонувати фіксовану ціну, а державний підвищувати вартість для міжнародних абітурієнтів і в результаті чек вийде однаковим.

Спільні та роздільні університети в Америці

Якщо раніше здебільшого університети Америки були призначені тільки для чоловіків або тільки для жінок, сьогодні переважна більшість пропонує спільну форму навчання. Ознайомитись із відсотковим співвідношенням студентів різних статей можна у буклетах та інших інформаційних проспектах, які завжди надають абітурієнтам університети в Америці.

Університети в Америці надають докладну інформацію своїм абітурієнтам. Перед вибором вузу варто ознайомитися з усіма пропозиціями та визначитись на основі конкретних фактів та цифр. Важливими є репутація вузу та його спеціалізація. Деякі університети спеціалізуються на технічних напрямках, інші – на гуманітарних, треті – на медичних тощо. У кожній категорії вузів є гарні гідні навчальні заклади, які нададуть освіту та дадуть змогу реалізувати себе у тій чи іншій галузі.

Університети США

Показати більше

Куди вступили наші студенти

Контакти
Юлія Волченко
Директор компанії Infostudy
Мене звати Юлія, і я консультант з освіти за кордоном з більш ніж 10-річним досвідом. Якщо ви шукаєте справді гідну освіту для себе або своєї дитини, то ви потрапили за адресою. За час своєї роботи я розробила стратегії вступу до ТОП 50 університетів США і ми з командою готові допомагати вам досягти максимальних результатів. Мій підхід «Завжди прагніть до найрейтинговішого ВНЗ, у звичайний вступити і так встигнете». Ну що? Почнемо?
м. Київ, бул. Шевченко, 6, оф. 21
+38 (097) 324-78-97
+38 (095) 129-76-16
+1 226 888 4959 (WhatsApp)

international@infostudymail.com
Залиште заявку на консультацію
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що вас хвилюють.
Рівень знання англійскої
Ви можете залишити додатковий коментар:
You agree with our Terms and Conditions