Середня освіта в США

Ефективна допомога зі вступом та підготовкою документів для навчання в США
Якщо ви серйозно замислюєтеся про те, щоб відправити дитину на навчання до Сполучених Штатів, то середня освіта в США стане чудовим початком для адаптації та подальшого життя в цій країні. Система навчання у Штатах відрізняється від нашої та для повноцінної підготовки бажано, щоб дитина закінчила хоча б старшу школу в Америці.

Що дасть середня освіта у США?

Якщо відправити дитину в початкову школу в іншій країні здається дуже ризикованим вчинком, то середня та старша школа в Америці будуть цілком розумним вибором. Вони проводять навчання дітей по-іншому. Цей період дорослішання найбільш важливий, тому якщо ви готуєте дитину до майбутнього в іншій країні, найкраще робити це якомога раніше.
Закінчена середня освіта в США дозволить:


- швидше та легше адаптуватися до життя в США та системі освіти;
- отримати глибокі знання та легше вступити до коледжу;
- деякі вузи негласно приймають лише з дипломом американських шкіл, тому такий атестат надасть безперечну перевагу громадянину іншої держави;
- розвиватися у творчому, спортивному плані тощо. У США багато уваги приділяється як академічної підготовці, а й розвитку в дитини здібностей за іншими областях. Вони активно відвідують творчі гуртки, спортивні секції, задіяні у соціального життя

Середня освіта у США: система навчання

США пропонують свою систему навчання. Вона схожа на організацію навчального процесу в інших західних країнах, але має свої особливості. Середня освіта в США включає три етапи:

1. Primary school – початкова школа. Вона містить 5 класів. Діти навчаються у початковій школі з 6 до 11 років. Обов'язкова програма включає такі предмети, як: писемність та читання, початкова математика, основи природничих та суспільних наук. Також обов'язково даються творчі заняття, спрямовані на всебічний розвиток малюків.

2. Middle school – середня школа. Включає 3 класи: з 6 по 8. Діти навчаються у цій школі з 11 до 14 або 15 років. Навчання тут відбувається у різних викладачів з профільних предметів. Є ряд обов'язкових предметів, їх має вивчити кожен (математика, хімія, фізика, історія США та світу, англійська та ін.), а також предмети на вибір (музика, інформатика, іноземні мови та ін.) Дитина може взяти поглиблену програму за певними спеціальностям.

3. High school – старша школа в Америці. Включає навчання з 9 до 12 класів. Дитина навчається у ній з 15 та до 18 років. Це найважливіший етап підготовки до вступу в університет. Тут також є перелік обов'язкових предметів (математика, природні науки, англійська, історія, фізкультура, іноземна мова та ін.) та певний період їх вивчення (наприклад, мінімум три роки математики). Атестат видається лише за умови, що школяр здав усі обов'язкові предмети. Також є низка факультативних занять на вибір. Студент визначає їх самостійно, залежно від подальших планів. Це можуть бути іноземні мови, інформатика, бізнес та ін.

Старша школа в Америці призначена для підготовки до вступу до Вищого навчального закладу – при кожному навчальному закладі працює консультант, який допомагає визначитись із переліком предметів, які потрібні для вступу на певний факультет вузу.

Старша школа в Америці пропонує Advanced Placement – курси поглибленого вивчення дисциплін. Програма такого курсу відповідає першому році навчання в університеті, і іноді її зараховують як пройдену. Однак, Advanced Placement може запропонувати не кожний навчальний заклад.

На відміну від нашої країни, розподіл шкіл у США не умовний – вони буквально розташовані у різних будинках, викладають різні вчителі і кожна має свою адміністрацію.

Позакласні заняття

Середня освіта в США дуже приділяє позакласним заняттям та всебічного розвитку особистості. Обов'язкові заняття фізкультурою. У початковій та середній школі вони схожі з нашими, але у старшій школі учні обирають певний вид спорту та займаються ним практично професійно. Високі успіхи у спорті дозволяють отримати стипендію у коледжі – це шанс для багатьох обдарованих учнів.

Також учні повинні брати участь у соціальному житті школи. Вони можуть вибрати гуртки та секції до смаку: театральний, музичний, живопису, дебатів тощо. Ці заняття також враховуються під час вступу до коледжу.

Державні та приватні школи

Середню освіту в США можна отримати у школах двох типів:
- державні;
- приватні.


Державні фінансуються з бюджету та навчання у них безкоштовне для американців. Більшість американців отримує освіту у школах цього типу. Оскільки програми не контролюються державою, державна школа може давати досить високий, і середній рівень знань.

Приватні школи мають великий авторитет, і всі прагнуть віддати дитину на навчання в них якщо є така можливість. У США налічується близько 30 тисяч приватних шкіл. Вони можуть бути різними: загальними, тільки для дівчаток або для хлопчиків, релігійними, військовими. Дехто пропонує «повний пансіон», але більшість передбачає проживання в сім'ї. Навчання у приватних школах дуже дороге. Вони перебувають у повному самозабезпеченні, тому далеко ще не кожна американська сім'я може собі дозволити навчання у такій школі. Але при цьому приватні школи дають освіту на порядок краще, ніж державні. Они не только имеют лучшую материально-техническую базу, но и требования к ученикам значительно выше. Как правило, программы обучения более сильные и выпускники получают значительное преимущество при поступлении в колледж или университет.

Іноземні студенти можуть навчатися і в державних і в приватних школах США, але у будь-якому випадку вони повинні оплачувати навчання.

Школи в США

Ми рекомендуємо
Показати більше
Контакти
Юлія Волченко
Директор компанії Infostudy
Мене звати Юлія, і я консультант з освіти за кордоном з більш ніж 10-річним досвідом. Якщо ви шукаєте справді гідну освіту для себе або своєї дитини, то ви потрапили за адресою. За час своєї роботи я розробила стратегії вступу до ТОП 50 університетів США і ми з командою готові допомагати вам досягти максимальних результатів. Мій підхід «Завжди прагніть до найрейтинговішого ВНЗ, у звичайний вступити і так встигнете». Ну що? Почнемо?
м. Київ, бул. Шевченко, 6, оф. 21
+38 (097) 324-78-97
+38 (095) 129-76-16
+1 226 888 4959 (WhatsApp)

international@infostudymail.com
Залиште заявку на консультацію
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що вас хвилюють.
Рівень знання англійскої
Ви можете залишити додатковий коментар:
You agree with our Terms and Conditions