Університети США - навчання в умовах пандемії

Пандемия подтолкнула университеты США к поискам и внедрению новых форм обучения и ускорила появление новых тенденций в образовании.
У виконавчому указі про підтримку роботи закладів середньої та вищої освіти чинний президент США Джозеф Байден наголосив: "Кожен студент в Америці заслуговує на якісну освіту в безпечному середовищі". Як на практиці в умовах пандемії американським вишам вдається реалізовувати цей принцип?

Пандемія підштовхнула університети США до пошуків і впровадження нових форм навчання та прискорила появу нових тенденцій в освіті. Більшість коледжів та університетів адаптували проведення своїх курсів для підвищення безпеки студентів і викладачів під час кризи, спричиненої поширенням COVID-19.

У класі чи вдома?

Для переважної більшості навчальних закладів вектор розвитку, принаймні, на даний момент - це HyFlex або гібридне навчання.

Нове опитування, проведене Інститутом міжнародної освіти (IIE), засвідчило, що більшість студентів, які вступили до коледжів та університетів США цієї осені, навчатимуться за гібридною моделлю, що поєднує очне та віртуальне навчання.

Таким шляхом пішли 90% із 520 вишів, які брали участь у дослідженні. При цьому заклади підкреслюють, що їхній нинішній навчальний план - це абсолютно новий продукт, відмінний від усього, що вони коли-небудь робили раніше.

Лише 5% навчальних закладів заявили, що вони планують запропонувати виключно очне навчання (фейс ту фейс - F2F). Ще 5% пропонують лише онлайн-навчання.

У звіті про опитування також зазначається, що підхід американських вишів до управління міжнародним зарахуванням змінився з перших місяців кризи з коронавірусом.

Раніше під час пандемії COVID-19 коледжі та університети частіше пропонували студентам відпустку, відстрочку або повернення коштів. Оскільки навчальні заклади розробили віртуальні курси для всіх студентів, дедалі більше коледжів та університетів стали пропонувати й онлайн-зарахування.

Гібридний + гнучкий

HyFlex (скорочено від Hybrid-Flexible) поєднує в собі терміни "гібридний" і "гнучкий". Гібридне навчання поєднує очне (синхронне) та онлайн-навчання (асинхронне).

Очікується, що всі учні гібридного курсу проходитимуть однаковий набір онлайн- та очних занять. "Гнучкий" аспект хайфлексу полягає в тому, що учням надається вибір, як саме взаємодіяти з навчальним матеріалом - у режимі, що найкраще підходить для них від уроку до уроку впродовж усього курсу.

У типовому курсі HyFlex навчання пропонується очно та онлайн одночасно. Студенти можуть самостійно обрати, як саме їм відвідати курс. Вони можуть прийти до класу або приєднатися віддалено, увійшовши в систему зі свого будинку чи кімнати в гуртожитку. У будь-якому разі, вони отримують однаковий високоякісний досвід навчання, просто з різних місць.

Живі уроки транслюються в прямому ефірі й одночасно записуються для подальшого відтворення. Викладачі переважно ведуть заняття з класу, при цьому кілька студентів фізично відвідують заняття, а інші студенти відвідують заняття віддалено.

Професори взаємодіють як із присутніми, так і з синхронними онлайн-учнями через такі платформи, як Zoom або Teams. Записи занять можуть доповнюватися асинхронними дискусійними дошками та іншими інструментами для спільної роботи в системі управління навчанням. Розширені налаштування класу HyFlex можуть включати в себе такі технології, як монітори по краях класної кімнати, які дозволяють викладачам бачити всіх студентів, які беруть участь у занятті онлайн, і звертатися до них на відстані.
Часто курси HyFlex також додають асинхронний компонент, що дає змогу студентам, які не можуть бути присутніми ні особисто, ні віртуально, переглядати запис лекції постфактум. Але це радше вимушений захід, перегляд записів не лежить в основі цього

освітнього підходу. Під час кожного заняття хайфлекс прагне зробити дистанційне навчання таким же інтерактивним і захопливим, як і навчання F2F.

Під час гібридного навчання учні працюють онлайн у віртуальному навчальному середовищі з системою управління навчанням Blackboard Learn, де публікують обговорення, ведуть діалог з викладачем і одногрупниками та читають сторінки підручника.

Оскільки онлайн-робота готує учнів до знань з предмета, під час навчання викладач може дозволити більше практичних занять із застосування матеріалу. Замість того, щоб зустрічатися двічі на тиждень у класі, студенти можуть зустрічатися один раз на тиждень.

У випадку з HyFlex гнучкість не є побічним продуктом - у цьому весь сенс.

Дозволяючи учням обирати між очним або дистанційним навчанням щотижня або навіть щодня, хайфлекс суттєво зменшує витрати студентів, наприклад, транспортні та навіть сприяє збільшенню доходу. Особливо це актуально для студентів, які працюють неповний та повний робочий день. І ще один бонус - з HyFlex не лише студенти мають більше можливостей.

Викладачі також можуть проводити заняття дистанційно з дому, якщо цього вимагає ситуація.

Щодо того, як відбувається гібридне навчання, воно може бути різним.

Деякі загальноустановчі підходи включають:

  • Обмеження очного навчання певним відсотком (наприклад, 20% занять проводитимуться очно);
  • Обмеження очного навчання розміром класу (наприклад, максимум вісім учнів або менше для очного навчання);
  • Пропозиція особистого навчання до певної дати, наприклад, до Дня Подяки, після чого навчання буде онлайн;
  • Дозволено лише особисте навчання для певних типів занять, як-от лабораторні або практичні заняття.

Оцінки-оціночки

У HyFlex методи оцінювання підходять, як для онлайн-, так і для офлайн-режимів, гарантуючи еквівалентність, доступність і зручність використання для всіх учнів, незалежно від місця, часу і формату, в якому відбувається навчання.

Адаптовані типи оцінювання:

  • Групові звіти за проєктами, гібридна парна робота, відеопрезентації (представлені в прямому ефірі або записані й опубліковані в інтернеті), обговорення Backchannel, сократівські семінари, повідомлення в блогах та інші форми початкового оцінювання.
  • Оцінювані демонстрації результатів навчання (звіти, презентації, іспити тощо).
  • Онлайн-тести та вікторини, з використанням як стандартних запитань, так і запитань, що вимагають унікальних відповідей - есе, роздуми, аналіз інформації.

А що далі?

Лідери в галузі технологій вищої освіти вважають, що змішані моделі, як-от гібридне навчання, не тільки залишаться чинними після того, як пандемія закінчиться, а й продовжуватимуть розвиватися прискореними темпами.

Гібридні моделі допомагають вишам стати більш стійкими перед обличчям можливих майбутніх збоїв різного роду. Крім того, гнучкість подобається самим студентам. 68% учнів погодилися, що в майбутньому вони хотіли б пройти курси, які пропонують поєднання очного та онлайн-навчання. Саме така реакція змушує все більшу кількість коледжів і університетів придивлятися до навчання HyFlex на майбутнє.

Команди з навчання та технічної підтримки університетів тісно співпрацюють з академічними підрозділами, проводять спеціальні фокус-групи, на яких вивчають, як студенти і викладачі взаємодіють з гібридними технологіями.

За результатами таких досліджень вносяться корективи, якщо в користувачів виникають якісь проблеми. Таким чином виші зводять до мінімуму складність і спрощують роботу. Ба більше, компанії, що займаються відеоконференціями, постійно випускають нові функції, включно з переговорними кімнатами, віртуальними тлами та віртуальними помічниками, розробляють нові налаштування й додатки, щоб запропонувати студентам ширші можливості та забезпечити захопливе спілкування для тих, хто навчається онлайн.

"Гібридне навчання триватиме і після пандемії", - стверджує Лі Вебстер, директор з навчального та виробничого середовища в Університеті штату Джорджія. - З огляду на кількість дорослих учнів, які вступають до вишів, і потребу в більш гнучких графіках, ми очікували зростання гібридного навчання ще до появи COVID-19. Пандемія тільки прискорила процес. І це на краще".
Контакти
Володимир Рудешко
Представник Університетів США
Я є офіційним представником навчальних закладів США і буду вашим професійним гідом у вступі.
У мене великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають вчитися в США. Допомагаю вступати за кордон з 2001 року.
Я працюємо відкрито і прозоро, завжди на зв'язку, надаю оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів.
Зв'яжіться з нами зручним для вас способом
Boston, Massachusetts, USA
+1 226 888 4959
(WhatsApp)
international@infostudymail.com
Юлія Волченко
Директор компанії Infostudy
Якщо ви втомилися від реклами освітніх агентств та університетів, шукаєте дійсно гідну освіту для своєї дитини, то ви потрапили за адресою. За час своєї роботи я виробила стратегії вступу в ТОП 50 університетів США і готова допомагати вашим дітям досягти максимальних результатів. Мій підхід: "Завжди прагнете в найрейтинговіший ВНЗ, у звичайний університет вступити завжди встигнемо". Ну що? Почнемо?
Відгуки наших студентів
Залиште заявку на консультацію
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що вас хвилюють.
Ви можете залишити додатковий коментар:
You agree with our Terms and Conditions