Часто курси HyFlex також додають асинхронний компонент, що дає змогу студентам, які не можуть бути присутніми ні особисто, ні віртуально, переглядати запис лекції постфактум. Але це радше вимушений захід, перегляд записів не лежить в основі цього
освітнього підходу. Під час кожного заняття хайфлекс прагне зробити дистанційне навчання таким же інтерактивним і захопливим, як і навчання F2F.
Під час гібридного навчання учні працюють онлайн у віртуальному навчальному середовищі з системою управління навчанням Blackboard Learn, де публікують обговорення, ведуть діалог з викладачем і одногрупниками та читають сторінки підручника.
Оскільки онлайн-робота готує учнів до знань з предмета, під час навчання викладач може дозволити більше практичних занять із застосування матеріалу. Замість того, щоб зустрічатися двічі на тиждень у класі, студенти можуть зустрічатися один раз на тиждень.
У випадку з HyFlex гнучкість не є побічним продуктом - у цьому весь сенс.
Дозволяючи учням обирати між очним або дистанційним навчанням щотижня або навіть щодня, хайфлекс суттєво зменшує витрати студентів, наприклад, транспортні та навіть сприяє збільшенню доходу. Особливо це актуально для студентів, які працюють неповний та повний робочий день. І ще один бонус - з HyFlex не лише студенти мають більше можливостей.
Викладачі також можуть проводити заняття дистанційно з дому, якщо цього вимагає ситуація.
Щодо того, як відбувається гібридне навчання, воно може бути різним.
Деякі загальноустановчі підходи включають: - Обмеження очного навчання певним відсотком (наприклад, 20% занять проводитимуться очно);
- Обмеження очного навчання розміром класу (наприклад, максимум вісім учнів або менше для очного навчання);
- Пропозиція особистого навчання до певної дати, наприклад, до Дня Подяки, після чого навчання буде онлайн;
- Дозволено лише особисте навчання для певних типів занять, як-от лабораторні або практичні заняття.