Коледж у США. Що потрібно знати всім

Чи обов'язково вступати до коледжу США, щоб потім перевестися в університет?
Для майбутніх студентів у Сполучених Штатах існує кілька способів вступити до університету. Перший - через коледж у США, другий - напряму до вишу. Не існує єдино правильного і вірного рішення - кожен має обрати свій шлях. Щоб визначитися, потрібно враховувати низку чинників (включно з фінансовим питанням і професійними цілями). Цей матеріал допоможе розібратися чи варто вам вступати до коледжу, щоб потім перейти на навчання до університету в США.

Чим коледж відрізняється від університету?

Коледж у США - це державна установа, у якій за два роки навчання можна отримати associate degrees або certificates. Деякі програми створені для повноцінної підготовки фахівця, який буде готовий до роботи одразу після випуску, інші готують студентів до переведення в університет на програми бакалаврату.

Однією з найвагоміших відмінностей, якими відрізняються університет і коледж, є вартість навчання. Згідно з даними US News and World Report, середня ціна навчання у 2018-2019 навчальному році становила 35676$ для приватних ВНЗ, 9716$ - для державних у своєму штаті та 21629$ - для державних в інших штатах. У цю суму не входить оплата проживання, харчування, книг та інших витрат. А в коледжі плата за навчання становить близько 8000$ на рік.

Вступ до коледжу і переведення до університету дасть змогу заощадити приблизно 64000$ за два роки.

Що потрібно знати, якщо ви збираєтеся вступити до коледжу в США

Попри те, що фінансовий аспект явно вказує на перевагу навчання в коледжі, у ньому є також певні обмеження та недоліки. Зокрема, вони стосуються результату, який ви хочете отримати після двох років навчання.

Є два способи переходу на чотирирічну програму після коледжу. Це залежить від того, чи має цей певний навчальний заклад угоду про артикуляцію. Це офіційна угода між коледжем та університетом, вона дає можливість автоматичного переведення студентів, які навчаються за певними програмами і мають певний середній бал.

Переклад за артикуляційною угодою

У деяких штатах працюють широкомасштабні угоди, які включають багато коледжів та університетів. Це дає можливість вибору студентам. Наприклад, програма MassTransfer у штаті Массачусетс охоплює 15 кампусів коледжів і 13 університетів. Випускник може обрати будь-який із вишів.

Переведення за такою схемою - це хороший варіант. Студент може заощадити кілька років навчання, а вимоги до зарахування в університет у США цілком розумні й посильні (зрозуміло, для провідних вишів, таких як UMass Amherst або UC Berkeley, вимоги вищі). Якщо переведення входить у Ваші плани, обов'язково з'ясовуйте ці умови заздалегідь і стежте, щоб оцінки відповідали встановленому рівню.

Недоліком перекладу за артикуляційною угодою є відсутність гнучкості програми навчання: ви від самого початку обираєте певні курси і змушені закінчити їх в університеті. Якщо ви одразу не впевнені в майбутній спеціальності або вирішите передумати, доведеться витратити ще близько року, щоб пройти курси, яких бракує для іншої професії.

Також артикуляційна угода певним чином обмежує вибір університету. Якщо ви передумаєте, можна скористатися додатковими опціями програми, але можливо доведеться відмовитися від цієї схеми взагалі.

Переклад без артикуляційної угоди

Переведення з коледжу в США до університету без артикуляційної угоди цілком реальне, але більш ризиковане. Ви так само маєте від початку знати про умови зарахування і дотримуватися їх, але гарантії вступу значно нижчі.

Важливо розуміти, що ви братимете участь у конкурсі з такими самими студентами, а місця на переведення обмежені. Причому конкурс буде вищим, ніж якби ви вступали одразу до університету. Від вас вимагатимуть максимально високих балів, особливо якщо ви збираєтеся вступити в один із 40-ка найкращих вишів країни. Бажано брати участь у конкурсах та інших заходах, які допоможуть виділитися серед абітурієнтів.

Слід враховувати, що використання коледжу як трампліну для вступу до університету працює рідко. Якщо ви збираєтеся використовувати цю схему, спробуйте вибрати виш із нижчим рейтингом.

Інші особливості та недоліки коледжу

Крім вищевказаних складнощів, коледж у США має й інші недоліки:

  1. Associate degrees не так високо цінуються, як ступінь бакалавра. Це очевидно, але важливо враховувати, якщо перевестися до університету в США не вдасться і вам доведеться шукати роботу з тим дипломом, що є. Такий ступінь кращий, ніж його повна відсутність, але багато кар'єрних шляхів будуть для вас закриті.
  2. Програми в коледжах більш обмежені, ніж в університетах, а вступні курси значно легші. Це може створити проблеми з навчанням після переведення і вам доведеться самостійно "наздоганяти" програму.
  3. У коледжах немає сильних спільнот на кампусі та культурних заходів. У студентів менше можливостей брати участь у клубах і дослідженнях, що цінується під час переведення або вступу до аспірантури.
  4. Через те, що навчальна програма та спільноти в коледжах слабші, не варто розраховувати на спільне навчання з одногрупниками, обговорення в класі тощо.

Для кого коледж буде хорошим вибором

Для певних студентів коледж у США буде найкращим вибором, навіть попри всі його недоліки. Цей вибір буде розумним і перспективним для:

  • тих, хто не має достатньо високих оцінок для вступу до університету в США. Якщо в атестаті більшість оцінок C і D, то коледж допоможе їх виправити, підвищити академічну підготовку, щоб ви могли вступити і повноцінно навчатися у виші. До цієї ж групи належать абітурієнти з балом SAT нижче 750 і менше 13 за ACT.
  • тих, хто не може виїхати далеко від дому. Якщо людина змушена піклуватися про члена сім'ї або працювати, щоб підтримати рідних, проживання вдома може бути необхідністю. Якщо студент не може виїхати далеко або жити окремо в кампусі, коледж допоможе підвищити рівень освіти в наявних умовах. Крім того, програми в таких навчальних закладах зазвичай дуже гнучкі та передбачають неповну зайнятість.
  • тих, хто збирається працювати в охороні здоров'я. Якщо ви хочете стати медсестрою, фізіотерапевтом, займатися акупунктурою тощо, але маєте недостатньо високий бал GPA та/або результати тестів, варіант із коледжем може бути непоганим стартом. Через 2 роки ви отримаєте associate degree, з якою вже можна працювати в цій галузі та отримати практичний стаж. Далі ви можете продовжити навчання за чотирирічною програмою та отримати ступінь бакалавра. Деякі коледжі пропонують прискорені програми, які дозволять отримати диплом набагато раніше.
Контакти
Юлія Волченко
Директор компанії Infostudy
Я є офіційним представником навчальних закладів США і буду вашим професійним гідом у вступі.
У нас великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають вчитися в США. Допомагаємо вступати за кордон з 2001 року.
Ми працюємо відкрито і прозоро, завжди на зв'язку, надаємо оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів.
Зв'яжіться з нами зручним для вас способом
Boston, Massachusetts, USA
+1 226 888 4959 (WhatsApp)
international@infostudymail.com
Відгуки наших студентів
Залиште заявку на консультацію
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що вас хвилюють
Ви можете залишити додатковий коментар:
You agree with our Terms and Conditions