1. Гарвардський університет.
Гарвардський університет входить до авторитетного рейтингу THE протягом багатьох років. Він є найстарішим у США приватним
дослідницьким вищим навчальним закладом Ліги плюща і розташовується в місті Кембридж, штат Массачусетс. У ньому навчається близько 20 тисяч студентів, серед яких чверть становлять іноземці.
Популярність Гарварду принесла не тільки висока якість освіти, а й легендарна система бібліотеки. Вона включає 79 підрозділів і визнана найбільшою академічною бібліотекою світу.
Випускники університету досягають висот у всіх сферах від точних наук до мистецтва, стаючи нобелівськими лауреатами, президентами США, лауреатами премії Тюрінга, мільярдерами.
2. Стенфордський університет.
Стенфорд - приватний дослідницький ВНЗ, що незмінно посідає провідні позиції в американських і світових рейтингах. Він розташований у місті Стенфорд, штат Каліфорнія, неподалік від Кремнієвої долини.
Університет зіграв серйозну роль у розвитку технологічної індустрії регіону. Його студенти, випускники та викладачі заснували численні стартапи і компанії, що стали знаменитими в усьому світі. Серед них - Google, Yahoo!, Hewlett-Packard і багато інших.
У Стенфорді навчається понад 16 тисяч студентів та аспірантів із різних країн. Варто зазначити, що вони вивчають не тільки науку і
техніку, але також медицину, мистецтво, юриспруденцію.
3. Принстонський університет.
Прінстон - також один із найстаріших американських ВНЗ Ліги плюща, розташований у штаті Нью-Джерсі. Він має найкращий показник у всій країні за кількістю викладачів на учнів бакалаврату - 1 педагог на 6 студентів.
Принстонський університет - це 75 науково-дослідних інститутів, 2 найбільші лабораторії, 37 лауреатів Нобелівської премії, понад 300 студентських клубів за інтересами та найбільші інвестиції в дослідження.
4. Массачусетський технологічний інститут.
Престижний дослідницький університет, розташований у Кембриджі, надає учням можливість вивчати не тільки фізичні та інженерні науки, а й лише фізичні та інженерні науки, а також біологію, лінгвістику, менеджмент та економіку.
МТІ - всесвітньо визнаний новатор у таких сферах, як робототехніка та штучний інтелект. Також він посідає провідні позиції за щорічними замовленнями на військові дослідження.
Найвідоміші підрозділи університету представлені лабораторією Лінкольна, в якій проводяться військово-прикладні дослідження в різних напрямах, лабораторією інформатики та штучного інтелекту, школою управління.
5. Каліфорнійський технологічний інститут.
Приватний дослідницький виш, що входить до топ-10 освітніх закладів світу, розташований у Пасадині. Його сильна сторона - інженерія та природничі науки.
Університет вирізняється відносно невеликим числом учнів. Кількість студентів і аспірантів, як правило, не перевищує 2-2,5 тисяч. Однак саме цей ВНЗ посідає є лідером серед американських університетів за кількістю випускників, які отримали докторський ступінь.
6. Університет Джона Гопкінса.
Приватний дослідницький інститут крім основного кампуса в Балтіморі має італійську та китайську філії. Він посідає друге місце після Массачусетського технологічного інституту за обсягом реалізованих американських військових проектів.
Провідні напрями університету - хімія, біологія, медицина, правознавство. В умовах пандемії ВНЗ займається активними дослідженнями на тему коронавірусної інфекції COVID-19, розробленням серологічних тестів і публікацією щоденної детальної статистики хворих у США та світі.
7. Пенсильванський університет.
Класичний дослідницький університет з бездоганною репутацією відомий відкриттями в таких сферах, як біологія, медицина, точні науки, економіка. Зокрема, за останні кілька десятиліть представники ВНЗ 4 рази стали лауреатами Нобелівської премії та 5 разів - лауреатами Пулітцерівської премії.
На особливу увагу заслуговує вивчення представниками університету роботи генів та експерименти у сфері біоінженерії.
Також ВНЗ є однією з небагатьох установ, які реалізують наукову програму Restoring Active Memory. Вона полягає у створенні нейропротезів, що дають змогу військовим, які дістали поранення, впоратися з втратою пам'яті та поліпшують якість життя пацієнтів із нейродистрофічними захворюваннями.
8. Єльський університет.
Приватний дослідницький ВНЗ, представник Ліги плюща, член "Великої трійки", до якої також входять Гарвард і Прінстон, - це все про легендарну установу.
Структура університету включає 12 підрозділів, представлених коледжем, аспірантурою та професійними факультетами, на яких ведеться підготовка юристів, медичних працівників, підприємців, теологів, музикантів, акторів та інших фахівців.
Щорічно у ВНЗ проходить навчання понад 12 тисяч осіб, серед яких іноземні студенти зі 110 країн світу.
9. Чиказький університет.
Цьому дослідницькому ВНЗ принесли