Як вступити до Гарварду

Щороку Гарвард приймає близько 2000 студентів на 1й курс, а подають заявки в десятки разів більше. Як же виділитися з цієї маси і вступити до Гарвардського університету.
Лише 4,6% абітурієнтів приймають до Гарварду. Що потрібно для того, щоб вступити?

Заснований 1636 року, Гарвардський університет є найстарішим університетом на всій території США, а також одним із найпрестижніших. Але всього лише 4,6% заявників можуть похвалитися тим, що вони стали студентами цього університету.

Все-таки як вступити до Гарварду?

Ви можете подати заявку через один із трьох порталів: Common Application, Universal College Application або Coalition Application. Заявку можна подати до 1 листопада, рішення приймаються до 1 січня.

Наскільки складно вступити до Гарварду?

Щороку Гарвард приймає близько 2000 студентів на 1й курс. А подають заявки в десятки разів більше, тому в них досить низький відсоток зарахування і приймають вони в середньому, залежно від року, від 4 до 6% від усіх студентів, які подали заявки. Гарвард є одним із найбільш виборчих вишів у країні, із 42 749 заявників торік тільки 1 962 були прийняті. Зрештою 1653 учні вирішили підтвердити заявку на навчання в Гарварді.

Існує безліч порад про те, як потрапити до Гарварду, але не всі вони достовірні. Деякі з них навіть зменшать ваші шанси на зарахування. Тому основне, що має бути в кожного студента, який вступає до Гарварду на 1й курс - це різнобічний розвиток.

Відбірковий процес усіх заявок проходить у 4 етапи. Спочатку кожен член приймальної комісії навмання обирає із загальної кількості заявок 4-5 і читає їхнє есе, розглядає профіль, розглядає все в комплексі: тести, середній бал, вашу позакласну діяльність. Абсолютно все розглядається комплексно, тобто вас розглядають як особистість. Найкращі заявки кожен член приймальної комісії відбирає і приносить на загальну раду, і потім на загальних зборах у кілька етапів відбираються найкращі кандидати, тобто не одна людина робить вибір, а цілий комітет.

Для подачі заявки в Гарвард на перший курс важливі кілька пунктів

  1. Зростання і Потенціал. Не дивно, що більша частина вашого потенціалу зводиться до ваших академічних успіхів. Необхідно буде скласти тести SAT або ACT. Приймальна комісія розглядає обидва варіанти. Ваш бал має бути наближений до максимального. Бо якщо ви подивитеся на середній бал SAT або ACT тих студентів, які вступили, то побачите, що він у них досить високий. Першокурсники минулого року набрали SAT 1470-1570 балів. Для ACT ці цифри були 33-35.
  2. Середній бал - успішність у школі. Вона визначається за останніми 2м - 3м роками навчання в старших класах. Гарвардський університет хоче бачити, що ви перебуваєте на шляху до вищих цілей. Ваші есе, рекомендаційні листи і навіть позитивна динаміка оцінок (вищі оцінки в наступні роки навчання) демонструють, що у вас є бажання розвиватися. За цими 2-ма критеріями оцінюється здатність майбутнього студента навчатися в такому складному університеті. Тому оцінки мають бути теж максимально високими.
  3. Інтереси та заходи. Позакласна діяльність, внесок у суспільство, тобто як ви будете поводитися в суспільстві. Вони хочуть бачити не просто блискучих студентів, а тих студентів, які можуть працювати в кооперації, які допомагатимуть суспільству, можуть змінювати світ разом, а не поодинці. Відповідно, коли приймальна комісія відбирає студентів, вони намагаються створити суспільство, яке буде максимально одне одному допомагати і одне одного доповнювати. Гарвард не має чіткого уявлення про те, в якому напрямку ведуть вас ваші захоплення. Усе, що вони хочуть бачити, - це прагнення справляти позитивний вплив у галузі, яка вам до душі

Як можна показати, що ви підійдете суспільству Гарварду?

Ви можете показати це своїми досягненнями в позакласній діяльності, волонтерськими проєктами, науковими роботами, інженерними дослідженнями, бізнес-проєктами, будь-якими речами, які вам цікаві. І найголовніше, щоб те, чим ви займаєтеся, ви робили не для того, щоб вступити до Гарварду, а тому що це вам дійсно цікаво. Ви маєте розвиватися в тій сфері, яка вам цікава, і показати себе як особистість, і тоді у вас є всі шанси стати студентом цього видатного вишу.

Співробітник, який оцінює вашу заявку, запитає: "Що ця людина зробила зі своїм часом і ресурсами?" Тож дійте, коли у вас є можливість, шукайте можливості для досягнення значних результатів у тих галузях, які ви любите, і, зокрема, пробуйте робити те, що потрібно і важливо, навіть якщо ніхто цього зробити не може.

Внесок у Гарвардський університет та його спільноту. Щороку Гарвард набирає різноманітні класи, як з точки зору інтересів і захоплень, так і успішності та інших базових вимог. Основний акцент робиться на те, чим ви займатиметеся в університетському містечку, а не на те, ким ви будете, тому знайдіть час, щоб детально продумати свою анкету для приймальної комісії. У чому ви вбачаєте свою користь для однокласників, професорів і спільноти Гарварду загалом?

Як зробити вашу заявку унікальною

Багатьом студентам, які мріють про Гарвард, важко повірити, що вони, з-поміж усіх людей, дійсно вирізняться на їхньому тлі. Але ви можете багато чого зробити, щоб переконати Гарвард у тому, що у вас є драйв, необхідний для успіху.

Продемонструйте свої сильні сторони. Розкрийте всі ваші академічні, позакласні та особисті досягнення в найсприятливішому світлі. Гарвард має багато претендентів із зірковими профілями. Продемонструйте у своєму голос і характер. Якщо представник приймальної комісії не може викинути вас із голови, у нього набагато більше шансів виступити за вас, коли прийде час приймати важкі рішення між однаково кваліфікованими кандидатами. Ще один важливий момент, якщо ви маєте на меті Гарвард - це попередньо обговорити ваші сильні сторони з викладачами, які писатимуть вам рекомендаційні листи. Ваші оцінки, есе, результати тестів і рекомендаційні листи - все разом, малює ваш портрет і те, ким ви є.

Що робити якщо вас не приймуть?

Навіть найкращим претендентам не гарантоване місце в Гарварді. Гарвардський університет не приймає апеляційні скарги через їхню занадто велику кількість кваліфікованих кандидатів у листі очікування. Деякі студенти переводяться в Гарвард з інших університетів, але їх дуже мало, оскільки це вимагає безлічі додаткової роботи. Ви можете подати повторну заявку через рік, але цей шлях більш ризикований, ніж вступити до іншого вишу і перевестися. Проте у студентів із сильними академічними даними завжди є шанс. Однак, будучи дипломованим фахівцем, маючи роботу, талант і трохи ділового досвіду, ви матимете ті самі можливості, що й людина з дипломом Ліги плюща.
Вступи до ТОП 50 ВНЗ США
Юлія Волченко
Директор компанії Infostudy
Якщо ви втомилися від реклами освітніх агентств та університетів, шукаєте дійсно гідну освіту для своєї дитини, то ви потрапили за адресою. За час своєї роботи я виробила стратегії вступу в ТОП 50 університетів США і готова допомагати вашим дітям досягти максимальних результатів. Мій підхід: "Завжди прагнете в найрейтинговіший ВНЗ, у звичайний університет вступити завжди встигнемо". Ну що? Почнемо?
Контакти
Зв'яжіться з нами зручним для вас способом
Boston, Massachusetts, USA
+1 226 888 4959 (WhatsApp)
international@infostudymail.com
Відгуки наших студентів
Залиште заявку на консультацію
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що вас хвилюють
Ви можете залишити додатковий коментар:
You agree with our Terms and Conditions