Як стати юристом у США

Юрист - одна з найпопулярніших професій, оскільки фахівці цього профілю відіграють важливу роль протягом усього нашого життя: вони допомагають з оформленням документів
(включно з орендою та іпотекою), реєстрацією патентів, вирішенням спорів у суді.
Обираючи для себе коледж, кожен має прагнути не просто вступити до престижного вишу з гарною репутацією, а й обрати найбільш підходящий навчальний заклад конкретно для себе.

Перш за все, для цього важливо розуміти, яка саме освіта вас цікавить і яку кар'єру ви хочете побудувати. Відповіді на ці запитання допоможуть зрозуміти, як підготуватися до вступу, вивчитися і досягти своєї мети.

Юрист - одна з найпопулярніших професій, адже фахівці цього профілю відіграють важливу роль упродовж усього нашого життя: вони допомагають з оформленням документів (включно з орендою та іпотекою), реєстрацією патентів, розв'язанням спорів у суді. У професії юриста існує безліч спеціалізацій, кожна з яких може бути метою студента. Але, незалежно від того, в якій галузі збирається працювати майбутній юрист, найважливішу роль відіграватимуть такі вміння, як критичне мислення, уміння надати кваліфіковану юридичну консультацію, яка вплине на життя іншої людини та її подальші дії. Адвокати роблять це в залі суду, захищаючи своїх клієнтів, інші працюють радниками, робота третіх взагалі не передбачає виступ у суді.

Юридичну роботу загалом можна розділити на кримінальне та цивільне право. Робота в кримінальному праві полягає в захисті або звинуваченні людини у скоєному злочині.

Цивільне право передбачає спір між двома сторонами і вирішення питання компенсації (зазвичай грошової).

Де може працювати юрист?

І в кримінальному, і в цивільному праві є безліч місць для побудови кар'єри:

 • Юридичні фірми - одне з найпоширеніших місць роботи для адвоката. Така фірма може складатися з двох осіб або кількох сотень фахівців. Вони можуть спеціалізуватися в різних галузях: кримінальному, корпоративному праві, нерухомості, роботі з патентами тощо. У великих фірмах навантаження зазвичай варіюється в межах 60-80 годин на тиждень, але є й організації з більшою зайнятістю. Більшість випускників юридичних факультетів спочатку працюють у фірмах, щоб здобути досвід, а потім перейти в інші організації.
 • Адвокат на підприємстві - деякі організації укладають договори із зовнішніми юридичними фірмами, які захищають їхні інтереси, але інші вважають за краще наймати юриста в штат, щоб він давав консультації та займався справами на місці.
  Така робота може включати переговори за контрактами, аналіз ризиків, консультування щодо угод тощо. Цей вид зайнятості дасть змогу тісно контактувати з іншою галуззю, якщо вона становить для вас інтерес (наприклад, ви можете працювати у видавництві, спортивному клубі, лікарні, на авіаційному підприємстві тощо).
 • Громадський захисник - робота в громадських організаціях спрямована на допомогу маргінальним групам. Юрист може захищати інтереси конкретних людей, працювати при громадській клініці або реалізувати свої інтереси в таких великих організаціях, як ACLU. Деякі юристи з приватних фірм займаються цією діяльністю на добровільних засадах.
 • В урядових органах - на всіх рівнях від місцевого до федерального - є робота для юристів. Це консультанти, рядові службовці, прокурори, клерки, судді та інші фахівці. Багато політиків починали свою кар'єру з роботи у сфері права. Для більшості випускників юридичних фірм найбажанішою метою є робота судді, але домогтися її дуже складно - це вимагає величезного досвіду та спеціального призначення або обрання

Професія юриста має й інші, менш традиційні шляхи. Незалежно від того, якої мети ви хочете досягти, спочатку на вас чекає низка певних кроків.

Скільки заробляє юрист?

Згідно з даними Бюро статистики праці, середня зарплата юриста в США становить майже 130000$ на рік. Але важливо розуміти, що у працівників різних служб оплата праці значно відрізняється. Наприклад, у 2019 році заробітна плата становила:

 • у корпоративних юристів - $111 000;
 • у сімейних адвокатів - $68776;
 • у адвокатів з питань імміграції - $60982;
 • у патентних юристів - $123663.

Як стати юристом?

High School

Про те, як стати юристом у США, слід замислюватися вже в старшій школі й активно готуватися до вступу на профільний факультет. Бажано продумати і спеціалізацію, в якій ви б хотіли розвиватися. Це допоможе скласти чіткий план і слідувати йому, а отже, і досягти успіху. Так ви зможете вибрати найбільш підходящі програми і найбільш підходящий виш, який дасть найкращу підготовку в конкретному напрямку права.

Також важливо розуміти, що деякі юридичні школи запитують дані не тільки про коледж, а й про старшу школу, тому краще мати найвищі оцінки та досягнення, які допоможуть виділитися серед інших кандидатів.

College

Вступ до коледжу та вибір курсів має включати обов'язкові для подальшого вступу до юридичної школи. Однак, пам'ятайте, що в цей період життя ви маєте право вивчати все, що хочеться. Підвищуйте ерудицію, вдосконалюйте навички критичного та аналітичного мислення, дослідницької діяльності та всього, що може знадобитися в кар'єрі.

Незалежно від спеціалізації в коледжі, є три фактори, які матимуть значення під час вступу до юридичної школи:
 • GPA,
 • LSAT (або GRE),
 • позакласні заняття.

Середній бал і результати тестів покажуть ваш академічний рівень у контексті конкретного вишу та в масштабах країни. А позакласні заняття покажуть ваші інтереси та захоплення.

LSAT – це універсальний стандартизований тест для вступу до юридичної школи, а GRE - це загальний іспит для вступників на магістратуру. Деякі юридичні школи почали приймати і його результати, щоб запропонувати більш гнучкі умови вступникам. Цей тест підходить тим, хто не визначився з подальшою дорогою: юридична школа чи магістратура. Але, якщо ви чітко впевнені, що вступатимете до юридичної школи, краще складати LSAT. Для підготовки до цього тесту деякі студенти проходять приватні курси, інші займаються самостійно. Він складний і незвичайний, містить логічні головоломки та запитання і потребує серйозної підготовки. Скласти його можна лише чотири рази на рік, тому плануйте заздалегідь, щоб мати можливість пройти його повторно.

Активна позакласна діяльність також має велике значення - реалізуйте свої лідерські якості, займіться дебатами, організаційною діяльністю на кампусі або ж відкрийте свій клуб - специфіка неважлива, головне - продемонструвати захопленість певним заняттям та готовність активно розвиватися в цьому напрямі.

Law School

Успішно пройшовши всі тести і провівши велику роботу, ви все-таки потрапили до юридичної школи своєї мрії. Що ж чекає на вас тут? Юридична школа в США пропонує, як правило, навчання протягом трьох років, яке завершується Bar Exam у штаті, в якому ви збираєтеся практикувати.

Перший рік зазвичай стає найскладнішим для студентів. Вони годинами читають справи, вивчають матеріали і готуються до аналізу справ в аудиторії. Формуються навчальні групи, які допомагають вивчити весь матеріал. У більшості випадків, оцінки виставляють за результатами підсумкового іспиту наприкінці року.

Літні канікули краще провести, стажуючись у фірмі за спеціалізацією, що цікавить. Це дасть можливість повернутися туди на стажування наступного року. Потрапити на це стажування непросто - потрібно пройти співбесіду в кілька етапів, але іноді деякі фірми самі запрошують студентів на співбесіди, навіть в інші міста. Регулярні стажування дадуть змогу налагодити зв'язки і претендувати на місце в штаті співробітників після випуску.

Іспити на право здійснювати юридичну практику різняться в різних штатах. Випускник отримує можливість складати їх протягом року після закінчення вишу. Успішно пройдений Bar Exam дає можливість працювати юристом в обраному штаті. Але, ви можете скласти такий тест і в інших штатах, розширивши межі кар'єрних можливостей.
Контакти
Володимир Рудешко
Представник Університетів США
Я є офіційним представником навчальних закладів США і буду вашим професійним гідом у вступі.
У мене великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають вчитися в США. Допомагаю вступати за кордон з 2001 року.
Я працюємо відкрито і прозоро, завжди на зв'язку, надаю оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів.
Зв'яжіться з нами зручним для вас способом
Юлія Волченко
Директор компанії Infostudy
Я є офіційним представником навчальних закладів США і буду вашим професійним гідом у вступі.
У нас великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають вчитися в США. Допомагаємо вступати за кордон з 2001 року.
Ми працюємо відкрито і прозоро, завжди на зв'язку, надаємо оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів.
Відгуки наших студентів
Залиште заявку на консультацію
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що вас хвилюють
Ви можете залишити додатковий коментар:
You agree with our Terms and Conditions