Як стати лікарем у США?

Медичні спеціальності є одними з найбільш високооплачуваних професій у США.
Медичні спеціальності є одними з найбільш високооплачуваних професій у США. Так, американські медики отримують на рік від 150 до 200 тисяч доларів. Водночас представники інших сфер діяльності в середньому заробляють близько 55 тисяч доларів за рік. Саме тому багато абітурієнтів, які прийняли рішення пов'язати своє життя з медициною, цікавляться, як стати лікарем у США.

Особливості здобуття медичної освіти в США

За своєю структурою медична освіта в США значно відрізняється від звичної для нас системи навчання. У нашій країні вступити до медичного університету можна безпосередньо після здобуття повної середньої або середньої спеціальної освіти. У США на майбутніх медиків чекає дещо інший шлях:

 • Перший крок - вступ на програму бакалаврату будь-якого університету за будь-якою спеціальністю. Переважна більшість абітурієнтів віддає перевагу навколобіологічним напрямам - біології, хімії, біохімії, біохімічній інженерії, психології.
  Основною умовою при виборі навчального закладу є наявність Pre-Med курсів, необхідних для підготовки до здобуття подальшої медичної освіти.
 • Другий крок - вступ до медичних шкіл або медичних університетів США після отримання ступеня бакалавра. Навчання в них займає ще як мінімум 4 роки.
 • Третій крок - проходження процедури ліцензування після закінчення медичної школи. Тільки після цього фахівець може безпосередньо приступати до роботи. Таким чином, вартість навчання на лікаря в США формується з урахуванням усіх перерахованих етапів.

Переваги та недоліки системи медичної освіти в США

Попри гадану на перший погляд складність системи, її беззаперечною перевагою є отримання диплома бакалавра за переліченими вище навколобіологічними спеціальностями.

 • Без продовження навчання він не дає можливості працювати лікарем, проте дає змогу отримати перспективну роботу.
 • У студента є 4 додаткові роки, щоб зрозуміти, як стати лікарем у США і чи є це його покликанням. Адже нерідко після закінчення школи випускники не до кінця уявляють, у якій саме сфері бачать себе в майбутньому.
 • За наявності твердої впевненості в правильності обраного шляху, вступити до медичних університетів США після закінчення програми бакалаврату можна одразу або ж попрацювавши кілька років за фахом.
 • Біологія та біохімічна інженерія належать до STEM-напрямків. Це означає, що бакалаврам надається можливість отримати робочу візу на 3 роки після закінчення університету. Багато студентів використовують цей час для підготовки до вступу в медичні університети США.

Серйозним недоліком такої системи є як висока вартість навчання на лікаря в США, так і неймовірна складність отримання медичної освіти в США для іноземних студентів навіть після закінчення програми бакалаврату.

Якщо говорити про вартість навчання на лікаря в США, то в різних медичних школах вона становить від 50 до 70 тисяч доларів на рік за тривалості навчання від 4 до 6 років залежно від обраної спеціальності.

Іноземним студентам недоступне фінансування в медичних університетах США. Також вони не можуть взяти кредити на здобуття освіти. Замислюючись над тим, як стати лікарем у США, важливо розуміти, що всі витрати студенти нестимуть самостійно, і об'єктивно оцінювати власні фінансові можливості.

Багато медичних університетів США зовсім заборонили прийом студентів з інших країн. Ті школи, які готові навчати іноземців, висувають підвищені вимоги до успішності та приймають лише 1-2 осіб на потік.

Як стати лікарем у США і які документи для цього необхідні?

Процес вступу для іноземних абітурієнтів та громадян США нічим не відрізняється і відбувається в онлайн-форматі. На відміну від інших напрямів, подача документів здійснюється раніше - у жовтні - листопаді.

Для отримання медичної освіти в США від абітурієнтів вимагається надання:

 • Заявки на Universal College або Common Application.
 • Есе, подавати яке слід через сайт навчального закладу. Незалежно від бажаної спеціалізації в ньому слід довести наявність чудових навичок комунікації та чітке розуміння цілей як в особистісному зростанні, так і в кар'єрі.
 • Внеску в розмірі 70 доларів. Зверніть увагу, що він не повертається.
 • Атестата про повну загальну середню освіту з офіційним перекладом англійською мовою.
 • Двох рекомендацій від шкільних викладачів.
 • Результатів SAT Reasoning Test або ACT з розділом Writing Test. Предмети, включені в тестування, визначаються обраною спеціальністю. Навчальні заклади приймають найвищі результати. Допускається оновлення заявки в процесі складання тестів.
 • Сертифіката студента-іноземця, що підтверджує матеріальний добробут. Практично повна відсутність надання фінансової допомоги з боку університетів і держави робить цю умову обов'язковою.
 • Результатів TOEFL/IELTS.

Додатково вступникам до американських ВНЗ доведеться подбати про наявність:

 • Характеристик і оцінок, що відповідають підготовці 9-11 класів у школах США. Засвідчити ці документи повинні представники спеціального агентства, що займається евалюацією атестатів.
 • Дипломів або сертифікатів, які служать підтвердженням академічних, професійних або особистих успіхів вступника.

Сучасна медична освіта в США - це заповітна мрія багатьох абітурієнтів з різних країн світу. Важливо відразу розуміти, що її втілення в життя вимагає значних сил і фінансових вкладень. Однак така мета, як робота в клініках, оснащених інноваційним обладнанням, і перспектива отримувати гідну оплату, безумовно, виправдовує кошти.
Контакти
Володимир Рудешко
Представник Університетів США
Я є офіційним представником навчальних закладів США і буду вашим професійним гідом у вступі.
У мене великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають вчитися в США. Допомагаю вступати за кордон з 2001 року.
Я працюємо відкрито і прозоро, завжди на зв'язку, надаю оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів.
Зв'яжіться з нами зручним для вас способом
Юлія Волченко
Директор компанії Infostudy
Я є офіційним представником навчальних закладів США і буду вашим професійним гідом у вступі.
У нас великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають вчитися в США. Допомагаємо вступати за кордон з 2001 року.
Ми працюємо відкрито і прозоро, завжди на зв'язку, надаємо оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів.
Відгуки наших студентів
Залиште заявку на консультацію
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що вас хвилюють
Ви можете залишити додатковий коментар:
You agree with our Terms and Conditions