Середня освіта в США

Середня освіта в США для іноземців є солідним фундаментом на шляху до заповітного диплома найкращих вишів цієї країни. Якщо ви всерйоз замислювалися про те, щоб підкорити Єль, Стенфорд або Гарвард, то старша школа в Америці може стати вашим вірним провідником у цій нелегкій, але захопливій справі.
Середня освіта в США зазвичай ділиться на три окремі рівні, кожен зі своєю навчальною програмою та школою. Учні вивчають широкий спектр предметів і зазвичай беруть участь у позакласних заходах. Хоча освітні стандарти варіюються від штату до штату, вивчення загальної організації цих шкіл допоможе вам підготуватися до вступу.

Перші п'ять або шість років обов'язкового навчання називаються початковою школою або primary school. Середня освіта в США зі свого боку призначена для учнів віком від 12 до 18 років і часто ділиться на три роки в середній школі та чотири роки - це старша школа в Америці.

Початкова школа

Початкова освіта починається у віці п'яти або шести років, залежно від конкретного штату і від того, чи надається рік у дитячому садку (K). Навіть якщо й так, відвідування дитячого садка не завжди є обов'язковим. Щоб бути зарахованою до дитячого садка, дитині має виповнитися п'ять років на початок навчального року, наприклад 1 вересня або жовтня. Зазвичай дитина має бути зарахована до дитячого садка або першого класу календарного року, в якому їй виповнюється шість років. Початкову школу зазвичай відвідують у віці від 5 або 6 до 11 років (класи від K до 5), потім учні переходять до середньої школи. У деяких штатах учні відвідують початкову школу до 13 років (до 8 класу), а потім переходять у старші класи середньої школи.

Навчальний план початкової школи варіюється залежно від навчального закладу та освітніх цілей окремих шкіл і місцевих спільнот. Перехід з одного класу в наступний заснований на досягненні учнем певних навичок, хоча дитина повинна залишатися на наступний рік лише за виняткових обставин. Деякі шкільні округи повертаються до тестування, щоб визначити, коли дитина готова перейти в наступний клас, щоб знизити залежність від соціальної підтримки (просування учня з поганими академічними результатами, щоб вони могли бути разом з однокласниками), і це стає ще одним спірним питанням.

Початкові школи забезпечують навчання основам навичок читання, письма та математики, а також історії та географії, рукоділля, музики, науки, мистецтва та фізичної культури або спорту. Іноземні мови, які раніше викладали в середніх школах, ввели приблизно у 25% початкових шкіл. Учням початкових класів зазвичай дають звичайні домашні завдання, хоча деякі школи відходять від цього.

Середня школа

У більшості штатів учні відвідують об'єднану школу для молодших і старших класів або середню школу (middle school) до 13 років (8 клас), а потім переходять у чотирирічну старшу школу (high school). Як і початкова освіта, середня освіта в США є спільною.

Середня освіта в США для іноземців може бути трохи незвичною. Учні середніх шкіл повинні відвідувати певні "основні" навчальні предмети протягом встановленої кількості років, що визначаються кожним штатом. Вони зазвичай охоплюють англійську мову, математику, загальні науки, охорону здоров'я, фізичне виховання та суспільні науки або соціальні науки (які можуть включати в себе американську історію та законодавство, географію, всесвітню історію та соціальні проблеми).

Успішність учнів у деяких середніх школах оцінюють окремо за навчальними предметами, і найяскравіші учні проходять "прискорену програму".

На додаток до обов'язкових предметів студенти обирають "факультативні", які доповнюють їхні плани щодо майбутньої освіти та кар'єри. Факультативні заняття зазвичай складають приблизно половину роботи учня в 9-12 класах. Студенти зазвичай проходять п'ять основних предметів щороку, і багато хто вибирає іноземну мову.

Старша школа в Америці

Середня освіта в США для іноземців пропонує широкий спектр предметів, з яких студенти можуть вибрати програму, що веде до вступу в коледж / університет або до кар'єри в бізнесі чи певній сфері діяльності. Пропоновані курси варіюються від школи до школи і перераховані в шкільних посібниках. Приблизно в десятому класі, коли учні починають планувати свою кар'єру та обирають предмети, старша школа в Америці проводить консультації, які будуть корисні для навчання.

Консультування триває протягом усього останнього року навчання в старшій школі та в коледжі, а також у перші два роки чотирирічної програми навчання в коледжі чи університеті.

Після задовільного завершення 12-го класу учень отримує диплом середньої школи. (У США учні закінчують старшу школу, середню школу, початкову школу і навіть дитсадок.) Старша школа в Америці (як коледжі та університети) проводить церемонії святкування закінчення школи з шапками, мантіями, дипломами та виступами викладачів і студентів.

Випускні церемонії називаються "початком", бо вони знаменують початок нового етапу в житті студента. Американці з ентузіазмом ставляться до цього періоду, а випускні - це час великих свят і хвилювань для студентів. Для студента це особлива честь (зазвичай найкращого учня) бути обраним виголошувати прощальну промову на випускній церемонії.

Важливість хобі та спорту

Середня освіта в США для іноземців також може бути цікавою з точки зору захоплень і спорту. За винятком занять з фізичного виховання, шкільний спорт зазвичай є позакласним, тобто відбувається поза шкільними заняттями.

Командні види спорту мають високий авторитет у багатьох середніх школах, і бути "у шкільній команді" важливіше для багатьох учнів, ніж бути лідером у класі. (Насправді, з погляду забезпечення стипендії для університету, вони можуть мати рацію!) Студентів, які процвітають у спорті, часто називають зневажливо "джокерами", маючи на увазі, що вони занадто дурні або ледачі, щоб досягти успіху у своїй академічній роботі.

Хоча стереотип про джокер не завжди звучить правдоподібно, зірки спорту, як правило, нехтують своєю шкільною роботою. Це призвело до того, що в деяких школах запровадили правила "не проходити / не грати", за якими тільки учні, які проходять навчальну програму, можуть займатися позашкільними видами спорту.

На додаток до спорту багато інших шкільних заходів проводять поза шкільними заняттями, включно з науковими та природничими клубами, музичними організаціями (наприклад, оркестром і хором), художніми й театральними колективами та мовними клубами. Майже в кожній школі є газета, керована студентами, і зазвичай є фотолабораторія.

Коледжі та університети надають великого значення досягненням учнів у позашкільних заходах середньої школи, так само як і роботодавці. Середні школи також є важливими соціальними центрами, і участь в організованих школами громадських
заходах, таких як футбольні ігри та шкільні танці, широко поширена.

Середня освіта в США представлена як приватними, так і державними школами:

Основна відмінність між державними та приватними школами пов'язана з їхнім фінансуванням та управлінням. Як випливає з назв, державні школи управляються і фінансуються місцевим, державним або національним урядом, в той час як приватні школи повністю або частково фінансуються за рахунок навчання учнів і управляються приватною організацією.

Приватні школи володіють значною мірою кращою інфраструктурою, мають кращих викладачів і пропонують більше можливостей для реалізації творчого, дослідницького, спортивного потенціалів.
Контакти
Володимир Рудешко
Представник Університетів США
Я офіційний представник навчальних закладів США і ваш професійний гід у вступі.
У мене великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають навчатися до США. Допомагаю вступати на навчання з 2001 року.
Я працюю відкрито і прозоро, завжди на зв'язку, надаю оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів. Реально допомагаю вступати і приїжджати на навчання в США.
Зв'яжіться з нами зручним для вас способом
Юлія Волченко
Директор компанії Infostudy
Я є офіційним представником навчальних закладів США і буду вашим професійним гідом у вступі.
У нас великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають вчитися в США. Допомагаємо вступати за кордон з 2001 року.
Ми працюємо відкрито і прозоро, завжди на зв'язку, надаємо оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів.
Відгуки наших студентів
Залиште заявку на консультацію
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що вас хвилюють
Ви можете залишити додатковий коментар:
You agree with our Terms and Conditions