Програма FLEX - рік для школярів у США

FLEX - це стипендіальна програма, яка дає учням шанс пожити рік у США, навчаючись у середній американській школі з розміщенням у приймаючій сім'ї.
FLEX - це програма обміну майбутніми лідерами - Future Leaders Exchange. Вона була започаткована 1993 року і вже понад 30 років успішно допомагає культурному обміну американських та іноземних учнів.

FLEX - це стипендіальна програма, яка дає учням шанс пожити рік у США, навчаючись у середній американській школі з розміщенням у приймаючій родині.

Студенти набувають лідерських навичок, дізнаються про суспільство і цінності американських сімей і мають можливість познайомити американців зі своєю рідною культурою. Крім цього, школярі беруть участь у громадській діяльності.

У програмі FLEX уже взяли участь понад 30 тисяч учнів із 22 європейських держав і Євразії.

Студенти FLEX розміщуються в 50-ти штатах, їх приймає понад 900 сімей і понад 750 середніх шкіл.

Програма заснована Держдепартаментом США, і отримує фінансування від уряду, адмініструється Американськими радами з міжнародної освіти.

Хто може взяти участь у програмі FLEX?

Ідеальний кандидат відповідає таким вимогам:

  • громадянин країни: Вірменія, Азербайджан, Естонія, Грузія, Греція, Угорщина, Казахстан, Киргизстан, Латвія, Литва, Молдова, Монголія, Чорногорія, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Таджикистан, Туркменістан, Україна, Узбекистан;
  • навчається у 8, 9, 10, 11 класі (залежно від країни);
  • народжений у період 15 липня 2008 - 15 липня 2012;
  • рівень володіння англійською мовою - мінімум В1;
  • не перебував у Сполучених Штатах останні три місяці або більше протягом 5 років.

Які витрати покриває програма FLEX?

Стипендія FLEX Abroad покриває вартість:

  • авіаквитків туди й назад,
  • розміщення та харчування для передв'їзної орієнтації,
  • вартість авіаквитків туди й назад між рідним регіоном і приймаючою спільнотою за кордоном,
  • підтримку в країні,
  • культурні заходи,
  • оплату навчання в школі (де застосовно),
  • розміщення та харчування в приймаючій сім'ї,
  • додаткові медичні пільги,
  • візові збори,
  • стипендію $200/місяць, що дає змогу студенту брати участь у громадському житті;
  • одноразово $300 для придбання речей першої необхідності, наприклад, шкільних підручників.

Як подати заявку на участь у програмі FLEX?

Наступний відбір на Програму FLEX 2026-27 розпочнеться в серпні 2025 року.

Тим, хто хоче стати учасником FLEX, потрібно заповнити заявку FLEX Interest Form та отримати повідомлення, щойно відкриється анкета на 2026-2027 навчальний рік!

Критерії участі та інформація про те, як подати документи будуть оновлені влітку.

Конкурсний відбір дуже суворий і проходить у 3 етапи з серпня по грудень:

  • 1 тур - заповнити форму заявки та написати три маленькі твори на певні теми англійською мовою. Їх потрібно надіслати протягом 10 днів після подання заявки.
  • 2 тур - короткий тест з англійської в письмовому вигляді.
  • 3 тур - заповнити анкету, підготувати твори англійською мовою, інтерв'ю з кожним учасником і тест з англійської мови. Учасники, які пройшли до 3-го туру, отримують відповідь і запрошення в разі перемоги.

Заключний етап

Після відбору в країні, документи всіх фіналістів відправляють до Вашингтона, де їх оцінює незалежна комісія. Коли вона ухвалює рішення, Офіс США надсилає учасникам листи з визначенням їхнього статусу: фіналіст/альтернативний кандидат/відмова.

Особи, які пройшли відбір, визначаються навесні наступного року. Їхня кількість може змінюватися щороку.

Коли результати стають відомі, фіналісти мають підготувати пакет документів для оформлення візи. Влітку кожен учасник в обов'язковому порядку проходить курс передвиїзної орієнтації.

Учасники програми приїжджають до Сполучених Штатів у серпні 2026 року, додому вирушають у травні-червні 2027 року.

Як обирають фіналістів?

Незалежна комісія в США, до якої входять фахівці високої кваліфікації в галузі освіти та міжнародних обмінів, визначає майбутніх учасників.

Конкурсний відбір проводиться на основі всіх підготовлених документів, рекомендаційного листа від викладача та готовності учасника до проживання в США протягом року як учня за обміном. Учасники зобов'язані надати медичні довідки, які свідчать про те, що вони можуть брати участь у програмі.

Знання англійської мови є важливим, але не головним критерієм відбору.

Де буде жити дитина?

Студенти FLEX Abroad проживають у приймаючих сім'ях, які були ретельно перевірені та відібрані навченими співробітниками American Councils у приймаючій країні. Приймаючі сім'ї отримують офіційну орієнтацію, щоб познайомити їх з культурними відмінностями і підготувати їх до досвіду прийому. Ці сім'ї можуть говорити або не говорити англійською. Місцеві координатори American Councils, які володіють англійською мовою, надають підтримку учасникам і сім'ям, що приймають, упродовж усієї програми. Студенти відвідуватимуть середню школу у своїй спільноті разом із місцевими однолітками.

Американські сім'ї

Школярі, які беруть участь у програмі FLEX, житимуть у сім'ях американців. Ці сім'ї приймають учнів добровільно і безкоштовно (без компенсацій). Приймаючі сім'ї в Америці оббирають дуже довго і складно. Процедура нагадує процес відбору самих учасників програми. Організації, що приймають, відповідальні за пошук сім'ї та зарахування студентів до середньої школи.

З якої причини американці хочуть прийняти в себе студента за обміном?

  • щоб дати позитивний приклад своїм дітям;
  • щоб отримати реалістичну картину інших культур із перших рук;
  • щоб їхня дитина могла отримати досвід проживання з братом чи сестрою;
  • бажання познайомити іноземців з американською культурою та звичаями тощо.

Місцевість, де проживають учасники програми переважно сільська або приміська;

Загальні правила сім'ї:

  • учасники програми мають дотримуватися тих самих правил, що й інші члени сім'ї;
  • учасники програми не є гостями, і від них очікується виконання сімейних обов'язків, покладених на них;
  • учасники програми повинні дотримуватися правил сім'ї щодо користування телефоном та Інтернетом.

Приймаючі організації

Згідно з правилами програми, кожен з учасників проживає в сім'ї, обраній приймаючою організацією. Кожен фіналіст має локального координатора, який є співробітником приймаючої організації, проживає неподалік і слідкує за адаптацією учасника програми через проведення зустрічей, електронного листування та телефонних дзвінків не рідше ніж один раз на місяць. Місцевий координатор є другою особою після приймаючої сім'ї, до якої студент має звернутися в разі виникнення будь-яких проблем.

Участь у програмі FLEX - це чудова нагода для дитини познайомитися з культурою та способом життя американських родин, завести нових друзів, здобути досвід навчання в американській школі, підготуватися до вступу в університети та коледжі США.

Якщо ви хочете, щоб дитина взяла участь у програмі FLEX, напишіть мені. Я допоможу підготуватися й успішно пройти відбір.
Контакти
Володимир Рудешко
Представник Університетів США
Я є офіційним представником навчальних закладів США і буду вашим професійним гідом у вступі.
У мене великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають вчитися в США. Допомагаю вступати за кордон з 2001 року.
Я працюємо відкрито і прозоро, завжди на зв'язку, надаю оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів.
Зв'яжіться з нами зручним для вас способом
Boston, Massachusetts, USA
+1 226 888 4959
(WhatsApp)
international@infostudymail.com
Залиште заявку на консультацію
Мене звати Володимир, і я є освітнім консультантом з більш ніж 20-річним досвідом допомоги студентам у вступі до навчальних закладів США.

Моя допомога у вступі безкоштовна - мою роботу оплачує університет, коли ви успішно починаєте навчання.

Заповніть, будь ласка, заявку і я вам особисто відповім на всі питання і допоможу зі вступом і повним оформленням до навчальних закладів у США.
Ви можете залишити додатковий коментар:
You agree with our Terms and Conditions