Освіта в США після закінчення школи

Про що слід пам'ятати школярам, які після закінчення 11 класу хочуть здійснити свою американську мрію?
Американські університети користуються високою популярністю серед іноземних абітурієнтів. Їх приваблює не лише висока якість освіти, а й насичене студентське життя та заохочення самостійності учнів.

Однак вступити до ВНЗ США не так уже й просто через високий конкурс. Про що слід пам'ятати школярам, які після закінчення 11 класу хочуть здійснити свою американську мрію?

Складнощі під час вступу до ВНЗ США

Збираючись здобувати вищу освіту в американських університетах, школярам важливо пам'ятати про низку труднощів, з якими їм доведеться зіткнутися.

  1. Недостатньо добре володіння англійською мовою. Необхідною умовою для вступу є відмінне знання мови і достатня мовна практика. Підтвердженням слугують надані сертифікати TOEFL або IELTS з певною кількістю балів, що встановлюються самими навчальними закладами.
  2. Невідповідність атестата про повну середню освіту американському зразку. Її зазвичай розглядають як пряму відмову при вступі.
  3. Висока конкуренція. Вступити до престижних університетів США прагнуть як місцеві жителі, так і іноземні студенти. Отримати заповітне місце можливо, продемонструвавши відмінну успішність і сильні особистісні якості.
  4. Складність адаптації до життя в іншій країні та виникнення труднощів при спілкуванні з однокурсниками. Невід'ємною рисою американських університетів є дух суперництва.

Прагнення домогтися бажаної мети за всяку ціну нерідко буває чужим для іноземних студентів. Їм потрібен час, щоб звикнути до характерної для місцевих жителів системи цінностей.

Допомогти в найкоротші терміни адаптуватися до особливостей життя в США й усунути невідповідності в навчальній програмі різних країн покликані спеціальні доуніверситетські курси. Для школярів з Росії, України, Казахстану та інших країн СНД з 11-річною середньою освітою ці курси вважаються обов'язковими. Вони є гарантією успішного вступу до провідних університетів, допомагаючи абітурієнтам повністю зануритися в навчальне і соціальне середовище.

Підготовчі програми в США

Навчальні заклади США пропонують широкий вибір академічних і лінгвістичних підготовчих програм, що відрізняються вимогами, які висуваються до школярів. Основними з них вважаються:

1. University Pathway. Ця програма дуже затребувана серед абітурієнтів і полягає в активному навчанні безпосередньо в стінах університету, тісному спілкуванні з викладачами та старшокурсниками. Старанне навчання з успішним складанням іспитів дає можливість учням бути зарахованими відразу на 2 курс за програмою бакалаврату.

Щоб стати учасником цієї програми, школярам потрібно надати атестат про повну загальну середню освіту з відмінними оцінками і підтвердження хорошого володіння англійською мовою у вигляді сертифіката TOEFL з 61-79 балами або сертифіката IELTS з балом вище 5.5.

Підготовча програма діє в таких американських університетах, як Південно-Флоридський університет, університет Дрю, державний університет Колорадо, університет Талси, Сент-Луїський університет.

2. Transfer Program. Ця програма багато в чому схожа з високоефективним британським курсом, що надає можливість після 1 року навчання вступати відразу на 2 курс університету.

Вона представлена в державному університеті Колорадо, університеті штату Орегон, університеті Північного Техасу, Саффолкському університеті, державному університеті Нью-Йорка.

3. Foundation. Адаптована до американських реалій відома підготовча доуніверситетська програма включає інтенсивне вивчення англійської мови з усіма нюансами академічної сфери. Цей курс переслідує основні цілі - забезпечити якісну підготовку до мовного тестування і допомогти учням звикнути до життя в іншій країні.

Зазначена програма діє в університеті Джеймса Медісона, приватній школі-пансіоні Леман Манхеттен, Вермонтському університеті, Саффолкському університеті в Бостоні, університеті ІНТУ Алабами в Бірмінгемі.

4. International Baccalaureate. Ця міжнародна програма передбачає поглиблене вивчення 6-ти дисциплін і гарантує учням досить високі шанси для вступу в топові університети по всьому світу.

Авторитетними американськими школами, освітня програма яких включає International Baccalaureate, є Чеширська академія, підготовча школа Північного Броварда, підготовча школа Віндермір, The Village School, приватна школа-пансіон CATS Academy Boston.

5. Advanced Placement. Цей підготовчий курс орієнтований безпосередньо на вступ до американських університетів і включає поглиблене вивчення всіх предметів. Цю програму пропонують у більшості шкіл, серед яких на особливу увагу заслуговують приватна підготовча школа Шаттак Сент-Марі, школа-пансіон МакДаффі, приватна школа Росс.

Навчання в муніципальних коледжах США

Муніципальні коледжі або community colleges являють собою ще один центр підготовки абітурієнтів до вступу в американські університети.

Навчання в цих освітніх установах здійснюється протягом 2-х років. Результатом стає отримання неповної вищої освіти та певної робочої спеціальності. Після закінчення муніципальних коледжів випускникам присвоюється ступінь Associate Degree, після чого вони можуть приступати до професійної діяльності або продовжувати навчання, вступаючи на 3 курс бакалаврської програми. Це стає можливим завдяки налагодженим партнерським відносинам між коледжами та ВНЗ.

Щоб вступити до муніципальних коледжів, абітурієнтам слід надати:

  • Атестат про повну загальну середню освіту.
  • Документ, що описує фінансовий стан абітурієнта і підтверджує можливість оплатити рік навчання.
  • Сертифікат мовного тестування.
  • Копію 1-ї сторінки закордонного паспорта.

Переваги та недоліки короткострокових підготовчих курсів у США

Нетривалі підготовчі курси багато абітурієнтів розглядають як можливу альтернативу повноцінним програмам.

Вони дають змогу:

  • Отримати мовну практику з носіями мови в достатньому обсязі.
  • Вивчити не тільки необхідні для вступу основні предмети, а й суміжні дисципліни.
  • Підготуватися до вступних тестувань і стати володарями сертифікатів престижних установ.
  • Повністю зануритися в місцеве життя й отримати нові враження.
Прикладами популярних короткострокових підготовчих курсів є:

  • Літні курси TOEFL+SAT у школі-пансіоні для дівчаток Grier School у Пенсильванії.
  • Літні академічні програми в Стенфордському університеті.
  • Літні медичні курси в Пенсільванському університеті.
  • Літні бізнес-курси в Джорджтаунському університеті.
  • Мовні курси та програми активного відпочинку в літніх таборах Каліфорнійського університету, університету Вілланова, Амхерстського коледжу.

Особливості вступу до американських ВНЗ

Вступ до університетів США зазвичай не потребує додаткових іспитів, крім стандартизованих тестувань. Подача документів здійснюється через інтернет-сайти навчальних закладів. Існує 3 основні набори студентів - осінній, весняний і літній. Підготовку до вступу рекомендується починати заздалегідь - не пізніше, ніж за 1 рік до потенційного старту навчання.

Виділяють такі строки подання заявок:

1. З 15 вересня до 31 листопада. Як правило, абітурієнти отримують повідомлення про результати в середині грудня. Перевагою раннього вступу є невелика кількість вступників, що істотно підвищує шанси на зарахування до бажаного університету. Також у даному випадку після отримання позитивної відповіді у студентів залишається достатня кількість часу для спокійного отримання візи та стипендії.

При подачі заявок у цей період абітурієнти можуть скористатися одним із 3 шляхів:

  • Подати документи в кілька університетів.
  • Подати документи до певного університету, але, за умови позитивного рішення, може надсилати заявки до інших ВНЗ під час основного періоду.
  • Подати документи лише до одного університету і, за умови позитивного рішення, не мати права надсилати заявки до інших ВНЗ.

2.
З 1 грудня по 28 лютого. Для цього періоду, який називається основним, властивий найвищий конкурс. Результати вступу абітурієнти дізнаються вже навесні. Подавати заявки в цей час можуть також студенти, які вже вступили і в яких відсутні зобов'язання перед університетами.

3. Подача документів без визначеного терміну з осені по літо. Зарахування студентів здійснюється протягом усього року в міру звільнення місць на курсі. Цей варіант оптимальний для абітурієнтів, які пропустили інші дедлайни. Головним недоліком цього періоду є недостатнє фінансування, оскільки значна кількість стипендій розподіляється між вступниками в попередні терміни.

Після того, як заявку абітурієнта схвалюють, його дані вносять до бази студентів-іноземців. Це вимагає додаткового внеску в розмірі 200 доларів. Частина університетів надає можливість безоплатного подання заявок, після чого студентам видається документ для подальшого інтерв'ю з метою отримання візи.

Як легалізувати документ про середню освіту?

Атестати про повну загальну середню освіту школярів із країн СНД самі по собі не є дійсними на території США. Щоб мати можливість їх пред'являти під час вступу до університетів, слід подбати про їх легалізацію. Далі, залежно від умов навчального закладу, може знадобитися проведення процедури визнання або евалюації.

На території США відсутня єдина офіційна або рекомендована організація, що спеціалізується на визнанні іноземних кваліфікацій. Більша частина університетів самостійно займається оцінкою пакета документів, проте частина навчальних закладів вимагає надання сертифікатів від незалежних служб. Слід пам'ятати, що, незважаючи на авторитетність організацій, університети залишають за собою право визнавати кваліфікації.

Як отримати стипендії в США?

Навчання в американських університетах - надзвичайно дороге для іноземних студентів. Але важливо пам'ятати про те, що багатьом із них надається фінансова допомога у вигляді стипендії або гранту. Як правило, для цього слід пред'явити підтвердження відсутності достатньої кількості коштів для оплати навчання або мати значні академічні досягнення.

Найпривабливіші пропозиції властиві найпрестижнішим університетам. Зокрема, 5 найбільших американських ВНЗ - Гарвардський університет, Амхерстський коледж, Єльський університет, Прінстонський університет і Массачусетський технологічний інститут - використовують під час зарахування абітурієнтів принцип "need blind". Він передбачає, що кожен гідний абітурієнт може претендувати на матеріальну підтримку навчального закладу незалежно від його фінансового стану.

Державні програми в більшості університетів орієнтовані виключно на громадян США. Одним із небагатьох винятків є програма The Fulbright Program. Вона дає можливість іноземним студентам із понад 160 країн світу навчатися абсолютно безкоштовно в американських вишах протягом року на магістерській та аспірантській програмах. Підтримати студентів фінансово в процесі навчання також здатні зовнішні фонди та численні приватні організації.
Контакти
Юлія Волченко
Директор компанії Infostudy
Я є офіційним представником навчальних закладів США і буду вашим професійним гідом у вступі.
У нас великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають вчитися в США. Допомагаємо вступати за кордон з 2001 року.
Ми працюємо відкрито і прозоро, завжди на зв'язку, надаємо оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів.
Зв'яжіться з нами зручним для вас способом
Boston, Massachusetts, USA
+1 226 888 4959 (WhatsApp)
international@infostudymail.com
Відгуки наших студентів
Залиште заявку на консультацію
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що вас хвилюють.
Ви можете залишити додатковий коментар:
You agree with our Terms and Conditions