Навчання в університетах Каліфорнії

Навчання в університетах Каліфорнії приваблює тисячі студентів, адже на них чекають чудові кампуси, найбільші інноваційні дослідницькі та наукові центри, активне соціальне життя, найкращі перспективи та можливості.
Каліфорнія - один із найбільших штатів Америки. Він великий як за чисельністю населення (майже 39 мільйонів), так і за площею, а також за кількістю вишів - тут працює понад 300 коледжів та університетів. Студентськими столицями Каліфорнії вважаються Лос-Анджелес і Сан-Франциско. Розташовані неподалік Голлівуд і Кремнієва долина приваблюють не тільки акторів і творчих людей, а й тих, хто хоче працювати у сфері IT, інженерії, а також бізнесу.

Навчання в університетах Каліфорнії приваблює тисячі іноземних студентів і це не дивно, адже на них чекають чудові кампуси, найбільші інноваційні дослідницькі та наукові центри, активне соціальне життя, найкращі перспективи та
можливості, на які може розраховувати студент у США.

Преимущества учебы в университетах Калифорнии

Чому навчання в Каліфорнії настільки привабливе і чи має воно реальні переваги порівняно з навчанням у вишах інших штатів?

До переваг університетів Каліфорнії відносять:

 1. Великий вибір і висока якість освітніх програм. До створення та оновлення курсів тут підходять дуже серйозно. Виші Каліфорнії пропонують передові програми, до того ж саме тут найбільша кількість міждисциплінарних курсів, що дуже затребувані останнім часом у роботодавців.
 2. Потужна викладацька база. Виші Каліфорнії залучають до викладання найкращих фахівців із блискучою світовою репутацією.
 3. Потужна науково-дослідницька база. Студенти отримують доступ до найкращих ресурсів для розвитку та розробок.
 4. Географічне розташування. Якщо ви любите світло, сонце, океан, кращого місця для життя годі й шукати. Субтропічний клімат дозволить забути про холод і негоду.
 5. Велика кількість розваг і можливостей для активного відпочинку. Вільний час студенти можуть проводити дуже весело. Каліфорнію можна називати різними словами, але серед них однозначно не буде "тиха" і "спокійна". У всьому штаті соціальне і культурне життя вирує, тож нудьгувати студентам точно не доведеться.
 6. Безліч визначних пам'яток: Міст Золоті ворота, Алькатрас, Голлівуд, Кремнієва Долина, Пірс Санта-Моніки, обсерваторія Гріффіна, канатні трамваї Сан-Франциско та інші приголомшливі місця, безсумнівно, гідні вашої уваги.

Навчання в Каліфорнії - це не тільки аудиторії та лабораторії, це можливість проводити вільний час, займаючись серфінгом, гірськолижним спортом, відвідати будь-який з 800 музеїв і арт-галерей, зайнятися самоосвітою, наблизиться до світу мистецтва.

Структура вищої освіти в Каліфорнії

На території штату Каліфорнія діє система вищої освіти, яка включає кілька ступенів:

 1. Громадські коледжі. Це найбільш доступний варіант для студентів. На території штату їх більше сотні. У громадських коледжах навчається понад 1,5 мільйона студентів. У них можна отримати сертифікат або диплом, але найпривабливіше - це можливість переведення в університет за умови гарного навчання. Це найпростіший спосіб потрапити до престижного вишу і заощадити кошти на здобуття вищої освіти.
 2. Інститути та університети. У них студент може отримати ступінь бакалавра або диплом. Після закінчення бакалаврату студент може будувати кар'єру за своєю спеціальністю. Останній і найвищий ступінь, який може отримати студент, - це магістратура та ступінь доктора наук (PhD). Цей шлях обирають ті, хто хоче займатися науковою або дослідницькою діяльністю.

У Каліфорнії діє California Master Plan of Higher Education - це програма, ухвалена ще в 60-тих роках ХХ століття, яка дала змогу створити одну з найсильніших і найдоступніших систем освіти. Завдяки цьому Плану прийом студентів до вищих навчальних закладів був значно спрощений, також підвищився рівень освітніх програм. Завдяки цій системі в університетах збільшилася кількість і різноманітність курсів, почали впроваджуватися передові технології та підходи до навчання.

Лучшие университеты Калифорнии

У штаті Каліфорнія є дуже сильні виші як державні, так і приватні. Величезний вибір міст, університетів, факультетів і спеціальностей грає на руку кожному абітурієнту - він може вибрати ідеальне місце для життя і навчання.

У цьому штаті розташовані найбільші виші світового рівня, які пропонують безліч цікавих і перспективних програм іноземним студентам. Із сотень університетів і коледжів Каліфорнії найбільш відомі:

 • Стенфордський університет (Stanford University) - виш Ліги Плюща, найбільший університет країни та світу. Тут студентам пропонують дуже широкий вибір навчальних програм. Особливо сильні курси з підприємництва та комп'ютерних наук.
  Стенфордський університет розташований поруч із Кремнієвою долиною, що відкриває блискучі перспективи для стажування та працевлаштування студентів. На території розташовано понад 700 будівель, 18 найбільших незалежних лабораторій, безліч наукових центрів, інститутів, 20 бібліотек.
  Понад 90% випускників вдало працевлаштовуються протягом перших місяців після випуску, при цьому їхня зарплата від самого початку набагато вища, ніж у інших випускників престижних американських вишів.
 • Каліфорнійський технологічний інститут (Caltech) - цей порівняно невеликий виш, проте, входить до числа провідних технологічних вишів світу, практично нічим не поступаючись MIT. З його стін вийшли понад 30 Нобелівських лауреатів, а також володарів інших престижних нагород у різних галузях. Традиційно найсильнішими програмами навчання тут вважаються технічні дисципліни, а також різні міждисциплінарні курси. На базі вишу реалізують фундаментальні наукові розробки. В університеті також є кафедри гуманітарних, суспільних наук, вивчення музики, історії мистецтв, письма, але всі без винятку студенти проходять курс вищої математики та фізики.
 • Каліфорнійський університет у Берклі (The University of California, Berkeley) - відомий як один із найкращих університетів світу з підготовки фахівців у сфері IT, фізики, хімії, біології та економіки. Це найстаріший виш штату, в якому було зроблено чимало найважливіших наукових відкриттів. На території кампуса розташовано безліч передових наукових центрів, а також 8 музеїв, 29 бібліотек, Національна лабораторія ім. Лоуренса. Лоуренса. Цей університет щорічно випускає більше докторів наук PhD, ніж будь-який інший університет США.
 • Університет Каліфорнії в Лос-Анджелесі (UCLA) вважається найсильнішим і найкращим у підготовці режисерів, музикантів, акторів тощо. Також тут викладають гуманітарні науки, математику, комп'ютерні науки, працює навіть медичний факультет. Кампус включає 5 коледжів, 7 професійних коледжів, 4 медичні наукові школи. Розташування поруч із Голлівудом робить це місце найкращим стартом для тих, хто бачить своє майбутнє в кіно, театрі чи на іншій сцені.

Крім того, цей університет має науково-дослідницьку базу зі щедрим фінансуванням. В університеті працює 6 Нобелівських лауреатів, спортсмени та тренери вибороли понад 250 олімпійських медалей (більше, ніж у інших вишів США), з його стін вийшли 3 володарі премії Тюрінга, 105 володарів "Оскара", 278 лауреатів "Еммі".

Які спеціальності найбільш популярні в іноземців в університетах
Каліфорнії?

Велика кількість вишів надає величезний вибір спеціальностей і програм, доступних іноземним студентам. Починаючи від сільського господарства і переробки нафтових продуктів і закінчуючи дослідженнями штучного інтелекту - студент може знайти будь-який відповідний курс. Найпопулярнішими залишаються програми за такими напрямами:

 1. Кінематограф, театр, ТБ. Саме в Каліфорнії знаходиться найбільший світовий центр кінематографа - Голлівуд, тому не дивно, що тут працюють і найкращі Школи в цій галузі. З таких можна назвати Школу кінематографії Південно-Каліфорнійського університету, Школу театру, кіно і телебачення в Лос-Анджелесі, Департамент кіно і медіа Каліфорнійського університету в Берклі та багато інших.
 2. IT, інженерія, технічні спеціальності. Близькість Кремнієвої Долини викликає великий попит на спеціалістів у цій сфері, тут же працюють найсильніші факультети та Школи, які готують найкращих професіоналів.
 3. Економіка, юриспруденція, бізнес. Університет Девіс славиться блискучою підготовкою в цих галузях, та й дипломи інших каліфорнійський вишів дуже високо цінуються не тільки в США, а й в інших країнах світу.

Як обрати університет у Каліфорнії?

Це головне питання, яке виникає в кожного студента. Вибір навчального закладу відіграє ключову роль не тільки в тому, як складуться найближчі роки його життя, а й у розвитку кар'єри загалом. Що вступник має враховувати під час вибору?

 1. Розташування. У Каліфорнії працює безліч вишів по всьому штату. Університети Лос-Анджелеса, Сан-Франциско, Сакраменто найдорожчі, крім того, дорого тут обійдеться проживання, харчування та супутні витрати.
 2. Програми навчання. Головне значення повинен мати не стільки рейтинг вишу, скільки рейтинг конкретної програми та факультету. Обирайте Школу, яка надасть найбільш повні та актуальні знання.
 3. Наявність магістратури. Якщо ви плануєте не зупинятися на ступені бакалавра, дізнайтеся заздалегідь, чи може університет запропонувати ступінь магістра в певній галузі.
 4. Дослідницька діяльність і практика. Це найважливіші аспекти, особливо, якщо ви хочете займатися науковими розробками. Обирайте університет із сильною технічною базою та активною дослідницькою діяльністю.

Як вступити до університету Каліфорнії?

Усі найбільші виші Каліфорнії вирізняються високими вимогами до абітурієнтів. Вони мають скласти:

 • тести IELTS або TOEFL;
 • мати високі оцінки в атестаті;
 • скласти тести SAT/ACT;
 • тести GRE і GMAT потрібні для вступу на MBA;
 • мати рекомендаційні листи;
 • мати портфоліо (на творчі спеціальності) тощо.

Практично всі університети Каліфорнії приймають заявки від абітурієнтів, старших за 18 років.

Тому школярі часто проходять програму Foundation або вступають до коледжу, а потім переводяться на 2 або 3 курс вишу.

У 2021 році через пандемію, уряд США ухвалив рішення скасувати обов'язкове складання SAT і деяких інших тестів. Також було дозволено складати мовні тести онлайн.

Тому вкрай важливо перед подачею заяви уважно ознайомиться з актуальними вимогами вишу на цей момент.

Навчання в університетах Каліфорнії - це захопливий досвід і чудовий старт для успішної кар'єри. Закінчивши будь-який з каліфорнійських університетів, студент отримує престижний диплом, великі знання і необхідний досвід для майбутньої роботи.
Контакти
Володимир Рудешко
Представник Університетів США
Я є офіційним представником навчальних закладів США і буду вашим професійним гідом у вступі.
У мене великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають вчитися в США. Допомагаю вступати за кордон з 2001 року.
Я працюємо відкрито і прозоро, завжди на зв'язку, надаю оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів.
Зв'яжіться з нами зручним для вас способом
Юлія Волченко
Директор компанії Infostudy
Я є офіційним представником навчальних закладів США і буду вашим професійним гідом у вступі.
У нас великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають вчитися в США. Допомагаємо вступати за кордон з 2001 року.
Ми працюємо відкрито і прозоро, завжди на зв'язку, надаємо оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів.
Відгуки наших студентів
Залиште заявку на консультацію
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що вас хвилюють
Ви можете залишити додатковий коментар:
You agree with our Terms and Conditions