У Сполучених Штатах можна здобути професійну освіту у сфері інженерії. Багато муніципальних коледжів пропонують освіту за напрямами: електроніка, приладобудування, технології кондиціонування повітря, опалення, холодильна техніка, мультимедійні технології тощо.
Після закінчення навчання випускник може працювати техніком, але багато хто віддає перевагу продовжити освіту в університеті на бакалавраті, бо це дає більше перспектив із працевлаштування і дає змогу претендувати на вищі зарплати.
За наявності високих оцінок і успішного складання вступних тестів студент може одразу вступити на програму бакалаврату і скоротити термін навчання.
У вищих навчальних закладах майбутні інженери повинні закінчити: 1. Бакалаврат - це перший ступінь навчання. Програми розраховані на 4 роки навчання.
Спочатку студенти проходять загальну програму, а потім обирають спеціалізацію. Усі студенти-інженери в обов'язковому порядку проходять практику і стажування на профільних підприємствах.
2. Магістратура - другий ступінь. Навчання триває 2 роки. На цьому етапі в Штатах є два варіанти:
- - підготувати дисертацію;
- - обрати вузьку спеціалізацію та отримати ступінь Advanced Professional Degree.
3. Докторантура - третій ступінь. Навчання триває 3 - 4 роки. Після закінчення студенту присвоюється ступінь PhD.
Працювати за професією випускник може вже після бакалаврату, але від його наукового ступеня безпосередньо залежить посада, яку він може обіймати і заробітна плата. Так працівник зі ступенем PhD спочатку отримує на 35% більше, ніж бакалавр.
Крім того, після закінчення вишу США майбутній інженер повинен отримати EIT-сертифікат. Його видають у разі успішного складання FE Exam. Це спеціальний профільний іспит, який дає змогу підтвердити кваліфікацію фахівця.
Якщо інженер успішно його склав і пропрацював 4 роки за фахом, він може скласти PE Exam, після складання якого він отримує ліцензію професійного інженера. Це автоматично збільшує його зарплату на 15% і сприяє зростанню кар'єрними сходами.