Навчання в США на інженера

Сфера інженерії активно розвивається останніми роками. У США найбільш затребувані фахівці в галузі цивільної інженерії, механічної, промислової тощо.
У США спеціальність інженера входить до числа найпрестижніших і найбільш високооплачуваних поряд із медициною, юриспруденцією, бізнес-спеціальностями та IT. Освіта інженера популярна не тільки через високий статус, а й завдяки високим зарплатам,
затребуваності кадрів, а також великим кар'єрним перспективам.

Сфера інженерії активно розвивається останніми роками. У США найбільш затребувані фахівці в галузі цивільної інженерії, механічної, промислової тощо.

Чому навчання в США на інженера таке популярне?

Існує безліч причин, через які американські та іноземні студенти обирають інженерію як майбутню професію:

 1. Інженерна галузь у західних країнах стрімко розвивається, що викликає великий попит на молодих фахівців відповідної кваліфікації.
 2. Студенти можуть обрати різні спеціалізації та будувати кар'єру в різних сферах життя людини. Найбільшою популярністю користуються програми навчання на інженера нафтової промисловості, гірничо-геологічної, біомедичної, а також цивільного та промислового будівництва.
 3. З дипломом університету США випускник може претендувати на місце інженера не тільки в Штатах, а й в інших країнах світу.
 4. Випускники отримують високі зарплати одразу після закінчення вишу (близько 55 тисяч $), а з часом вона збільшується.

Навчання в США на інженера: етапи

У Сполучених Штатах можна здобути професійну освіту у сфері інженерії. Багато муніципальних коледжів пропонують освіту за напрямами: електроніка, приладобудування, технології кондиціонування повітря, опалення, холодильна техніка, мультимедійні технології тощо.

Після закінчення навчання випускник може працювати техніком, але багато хто віддає перевагу продовжити освіту в університеті на бакалавраті, бо це дає більше перспектив із працевлаштування і дає змогу претендувати на вищі зарплати.

За наявності високих оцінок і успішного складання вступних тестів студент може одразу вступити на програму бакалаврату і скоротити термін навчання.

У вищих навчальних закладах майбутні інженери повинні закінчити:

1. Бакалаврат - це перший ступінь навчання. Програми розраховані на 4 роки навчання.

Спочатку студенти проходять загальну програму, а потім обирають спеціалізацію. Усі студенти-інженери в обов'язковому порядку проходять практику і стажування на профільних підприємствах.

2. Магістратура - другий ступінь. Навчання триває 2 роки. На цьому етапі в Штатах є два варіанти:

 1. - підготувати дисертацію;
 2. - обрати вузьку спеціалізацію та отримати ступінь Advanced Professional Degree.
3. Докторантура - третій ступінь. Навчання триває 3 - 4 роки. Після закінчення студенту присвоюється ступінь PhD.

Працювати за професією випускник може вже після бакалаврату, але від його наукового ступеня безпосередньо залежить посада, яку він може обіймати і заробітна плата. Так працівник зі ступенем PhD спочатку отримує на 35% більше, ніж бакалавр.

Крім того, після закінчення вишу США майбутній інженер повинен отримати EIT-сертифікат. Його видають у разі успішного складання FE Exam. Це спеціальний профільний іспит, який дає змогу підтвердити кваліфікацію фахівця.

Якщо інженер успішно його склав і пропрацював 4 роки за фахом, він може скласти PE Exam, після складання якого він отримує ліцензію професійного інженера. Це автоматично збільшує його зарплату на 15% і сприяє зростанню кар'єрними сходами.

Навчання в США на інженера: вибір спеціальності

Інженерні програми входять до списку програм навчання категорії STEM (науки, технології, інженерія, математика). Традиційно вони вважаються одними з найскладніших для вступу та вивчення в США.

Інженерія - одна з найширших і найуніверсальніших спеціальностей у сучасному світі, адже фахівці задіяні та затребувані буквально в усіх сферах життя людини.

На третьому курсі навчання на бакалавраті студент обирає спеціалізацію. Які варіанти пропонують виші?

 • хімічна інженерія;
 • авіаційна інженерія;
 • цивільна та екологічна інженерія;
 • електротехніка та інформатика;
 • матеріалознавство;
 • машинобудування та багато іншого.

Зверніть увагу на те, що багато вишів пропонують сучасні міждисциплінарні програми, що включають вивчення суміжних наук. Такі курси представлені, зокрема, в Каліфорнійському технологічному інституті.

У яких вишах США можна здобути освіту інженера?

Практично всі вищі навчальні заклади Сполучених Штатів пропонують програми навчання інженерії, проте низка університетів і коледжів спеціалізується на технічних спеціальностях і можуть запропонувати кращі програми навчання:

Массачусетський технологічний інститут (MIT)

Массачусетський технологічний інститут (MIT) - провідний технічний виш світу, який користується чудовою репутацією. Студенти отримують не тільки престижний диплом, а й глибокі академічні знання, а також реальний практичний досвід, тому дуже затребувані у роботодавців Америки та інших країн світу. У Школі інженерії MIT можна закінчити бакалаврат, магістратуру та докторантуру. Школа пропонує дуже широкий вибір спеціальностей у сфері інженерії: комп'ютерні науки, матеріалознавство, ядерна інженерія, аерокосмічна, біологічна, цивільна, механічна інженерія, електроніка тощо.

Каліфорнійський технологічний інститут (Caltech)

Каліфорнійський технологічний інститут (Caltech) - ще один знаменитий виш, що входить до числа найкращих технічних вишів світу і пропонує чудову освіту у сфері точних наук та інженерії. Інститут пропонує широкий вибір спеціальностей у сфері інженерії (хімічна, електротехніка та приладобудування, біологічна інженерія, біомолекулярна інженерія, інженер з охорони довкілля тощо) Підготовка студентів охоплює не тільки фундаментальне вивчення теорії, а й великі практичні заняття. Випускники дуже затребувані в усьому світі.

Стенфордський університет

Стенфордський університет - виш Ліги Плюща, який спеціалізується на технічних спеціальностях. Студентам надають блискучу підготовку з безлічі різноманітних спеціалізацій у сфері інженерії: цивільної та будівельної інженерії, електротехніки, хімічної інженерії, машинобудування та авіаційної інженерії тощо.

Також хороші програми навчання інженерів пропонують Університет Каліфорнії Берклі, Університет Прінстон, Каліфорнійський університет у Лос-Анджелесі, Єль, Гарвард та інші навчальні заклади США.

На яку зарплату може претендувати інженер у США?

Рівень оплати праці залежить від освіти, стажу та спеціалізації інженера. Найвищі зарплати отримують інженери-нафтовики - понад 90000$ на рік, інженери комп'ютерники - понад 70000$ на рік, а також інженери-хіміки - понад 68000$ на рік.

До високооплачуваних спеціальностей відносять також комп'ютерні науки, аерокосмічну/авіаційну інженерію, машинобудування, електроніку, інформаційні системи управління тощо.

Однак, ґрунтуватися лише на зарплаті при виборі спеціальності не слід. Головне - це особисті інтереси та здібності, а гарне перспективне місце молодий спеціаліст завжди зможе знайти.
Контакти
Володимир Рудешко
Представник Університетів США
Я є офіційним представником навчальних закладів США і буду вашим професійним гідом у вступі.
У мене великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають вчитися в США. Допомагаю вступати за кордон з 2001 року.
Я працюємо відкрито і прозоро, завжди на зв'язку, надаю оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів.
Зв'яжіться з нами зручним для вас способом
Юлія Волченко
Директор компанії Infostudy
Якщо ви втомилися від реклами освітніх агентств та університетів, шукаєте дійсно гідну освіту для своєї дитини, то ви потрапили за адресою. За час своєї роботи я виробила стратегії вступу в ТОП 50 університетів США і готова допомагати вашим дітям досягти максимальних результатів. Мій підхід: "Завжди прагнете в найрейтинговіший ВНЗ, у звичайний університет вступити завжди встигнемо". Ну що? Почнемо?
Відгуки наших студентів
Залиште заявку на консультацію
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що вас хвилюють.
Ви можете залишити додатковий коментар:
You agree with our Terms and Conditions