Навчання в школі США

Які варіанти доступні, як вступити, перспективи після закінчення школи в США
Сполучені Штати Америки - одна з передових країн світу, тому багато хто хоче переїхати туди сім'єю або відправити дитину на навчання, щоб гарантувати їй комфортне й успішне життя. Усі знають, що вступити до вишу США набагато простіше, якщо відучитися хоча б кілька років у школі. Це дасть змогу адаптуватися до системи освіти цієї країни, здобути досить високу підготовку і мати більше шансів на вступ до одного з найкращих університетів світу.

Однак, ніхто не каже, що навчання в школі США буде простим для дитини, тому більшість навчальних закладів приймають дітей іноземців тільки з 14-15 років, тобто в старшу школу (це не стосується дітей іммігрантів - вони можуть навчатися з будь-якого класу). Але, якщо ви відправляєте дитину саму в іншу країну, вона має бути достатньо самостійною та дорослою, щоб впоратися з адаптацією та новими умовами життя.

Система освіти в США значно відрізняється від нашої як способом подачі знань, так і на організаційному рівні. Якщо ви вирішили, що для вашої дитини навчання в школі США буде правильним вибором, слід детально вивчити як це відбуватиметься, які переваги дасть для її майбутнього та з якими труднощами вона може зіткнутися.

Які переваги дасть навчання в школі США?

Попри страх і певні ризики, навчання в США однозначно має більше переваг, ніж недоліків, якщо ви хочете, щоб надалі дитина вступила до закордонного вишу та/або залишилася жити в цій країні.

У цьому віці людина набагато швидше навчається нового, легше адаптується і найбільш схильна до змін. Навчання в школі США дасть змогу:

 1. Швидше звикнути до нової системи освіти та умов життя в іншій країні.
 2. Ідеально вивчити як розмовну, так і академічну англійську.
 3. Отримати хороші знання.
 4. Вступити до найкращих коледжів або університетів США (якщо ми говоримо про приватні школи, багато хто з них від самого початку має негласні домовленості з вишами, які допомагають їхнім випускникам без проблем стати студентами).
 5. Розвиватися всебічно. На відміну від наших шкіл, у Сполучених Штатах приділяється дуже велика увага спортивному і творчому розвитку учнів. У кожній школі є гуртки та секції, школяр обирає те, що йому до вподоби, і розвивається в цьому напрямку. Також в американських школах проводиться розвиток учнів за напрямками, яких у школах країн СНД просто немає, наприклад, ораторське мистецтво, розвиток лідерських якостей тощо. Це дуже важливо, бо високо цінується під час вступу до вишу та суттєво допомагає в подальшому житті.

Це лише основні переваги, які учень отримує, вступаючи до американської школи. Також не можна забувати про те, що це дуже цікавий життєвий досвід. Дитина пізнає нову країну, отримує можливість помандрувати (практично всі школи влаштовують екскурсії), завести нових друзів.

Ви не повинні турбуватися про безпеку - практично завжди, якщо ви відправляєте дитину на навчання до США, йдеться про приватні пансіони. Це абсолютно безпечне місце, яке добре охороняють. Більшість таких шкіл розташовані віддалено і мають велику обгороджену територію. За учнями стежать практично цілодобово, гарантуючи їхню безпеку.

Батьки можуть у будь-який момент дізнатися, де їхня дитина, як у неї справи з успішністю та самопочуттям.

Іноземні учні отримують куратора, який надає підтримку як з побутовими питаннями, так і допомагаючи в навчанні. Важливо й те, що дитина отримує психологічну підтримку - поруч із нею завжди є людина, яка вислухає, допоможе і підтримає.

Навчання у США: система освіти та її особливості

Система освіти в Сполучених Штатах відрізняється від звичної нам, має як свої недоліки, так і переваги. Загалом вона схожа з освітніми системами інших держав західного світу, але є й деякі відмінності.

Школярі США на шляху до атестата проходять три етапи:


 1. Початкова школа (Primary school). Це перші п'ять класів. Уперше шкільний поріг діти переступають у 6 років і закінчують початкові класи лише в 11 років. Діти вчаться писати і читати, опановують початкову математику, лічбу, базові поняття з суспільних і природничих наук. Велику увагу на цьому етапі приділяють творчим заняттям, які мають всебічно розвивати малечу. Усі заняття проводить один учитель, але щороку він змінюється. Іноземних студентів до початкової школи приймають тільки в тому разі, якщо сім'я емігрувала в країну.
 2. Середня школа (Middle school). Це наступні три класи з 6-го по 8-й, тобто дітям 11 - 14/15 років. На цьому етапі школярі переходять до більш поглибленого вивчення предметів, кожен з яких веде окремий учитель. Для кожного учня є низка обов'язкових предметів (математика, історія США, англійська мова та література, хімія, фізика тощо), інші він може обрати на власний смак (це може бути різна іноземна мова, музика, образотворче мистецтво, інформатика тощо) Уже в середній школі учень може обрати поглиблену програму з деяких предметів, якщо школа надає таку можливість.
 3. Старша школа (High school). Це 9 - 12 класи, у яких учень навчається з 15 до 18 років. Саме цей етап найцікавіший для нас, оскільки американські школи приймають іноземних учнів саме в старшу школу. Цей етап освіти орієнтований на максимальну підготовку до вступу до вишу. Тут також є перелік обов'язкових курсів (якщо учень не набирає залишкову кількість балів, його не переводять у наступний клас), але більшість він обирає сам.
  Також на цьому етапі приділяють велику увагу позакласній діяльності, адже для вступу до хорошого коледжу недостатньо мати чудові оцінки, потрібно продемонструвати видатні особисті якості, мати певний хист (у спорті, мистецтві, точних науках чи ін.), вести активне соціальне життя (враховується участь у шкільних заходах, а також волонтерство). В останніх класах учень має визначитися зі спеціальністю, на яку вступатиме. У цьому допомагають спеціальні консультанти. Також вони допоможуть визначитися зі списком предметів, які учень має вивчати поглиблено, максимально підготуватися до вступу до вишу.

Найкращі школи пропонують курси Advanced Placement - курси, на яких дисципліни вивчають поглиблено, деякі навіть можуть зарахувати як пройдені на першому курсі вишу.

Чим навчання в США значно відрізняється від навчання в наших школах? Це не лише спосіб і система оцінювання, можливість складати програму самостійно. Велику увагу тут приділяють позакласним заняттям і розвитку особистісних якостей дитини. Високо цінуються як успіхи в спорті, так і активна соціальна діяльність. Учневі допомагають знайти свої сильні сторони та використати їх для досягнення успіху. Це дуже цінно не тільки в період навчання, а й у побудові подальшої кар'єри.

Учеба в США: виды школ и какие есть варианты для иностранцев

Усі середні навчальні заклади Штатів можна розділити на дві великі групи: державні та приватні. При цьому між ними є дуже великий розрив як за якістю освіти, так і за подальшими перспективами для учнів.

Не можна однозначно стверджувати, що державні школи дають слабку освіту.

Зрозуміло, є навчальні заклади, які забезпечують хорошу підготовку своїм учням і ті згодом досягають успіху. Але загалом, програми в них набагато слабші, ніж у приватних школах. Такі школи фінансує держава. Іноземні студенти можуть приїжджати за програмами обміну або в приватному порядку. Для них навчання буде платним, проживати вони будуть у приймаючій сім'ї.

Приватні школи - це престижна елітна освіта, яка коштує дорого, але ці витрати цілком виправдовують себе, адже дитина отримує дуже хорошу підготовку і без проблем вступає до найкращих університетів країни.

У Сполучених Штатах працює близько 30000 приватних шкіл (CATS Academy Boston, Solebury School, Villanova Prapratory School, Bishop Montgomery High School і багато інших), які приймають іноземних студентів. Слід зазначити, що не кожен зможе потрапити до списку учнів, для цього потрібні високі оцінки та сертифікат про знання англійської на високому рівні.

Такі школи перебувають на самозабезпеченні, тому навчання тут коштує дуже дорого, і не кожна американська сім'я може собі це дозволити. Утім, обдаровані учні нерідко отримують стипендії.

Деякі школи розташовані в межах міста, інші (зазвичай це школи-пансіони) розташовані поруч із містом. У другому випадку вони надають своїм учням житло та харчування. Це найкращий варіант для іноземців - так у них буде все необхідне і в будь-який момент вони можуть отримати допомогу персоналу.

Що являють собою приватні школи-пансіони? Вони займають дуже велику впорядковану територію, яка ретельно охороняється. Учні мають доступ до обладнаних за останнім словом техніки навчальних класів, лабораторій, студій живопису, комп'ютерних класів, спортивних залів і майданчиків тощо. Тут створено ідеальне середовище для навчання, розвитку і, зрозуміло, розваг.

Навчання у США: що таке католицькі школи?

Якщо ви переглядали перелік середніх шкіл, у яких можна пройти навчання, то напевно помітили велику кількість католицьких шкіл. Наприклад, Red Bank Catholic School, Mater Dei Catholic High School, Carmel Catholic High School, St. Pius X High School тощо. Чим вони відрізняються від звичайних державних і приватних? По суті, практично нічим. У більшості випадків це означає, що навчальний заклад був заснований релігійною організацією або фінансується тією чи іншою церквою. Також зазвичай у таких школах суворіший контроль, у деяких дівчатка і хлопчики навчаються окремо. Небагато шкіл включають у програму вивчення релігії.
Загалом ці навчальні заклади дуже схожі на звичайні приватні школи США.

Навчання у США: яку школу обрати?

Це дуже складне завдання, оскільки необхідно зважити безліч аспектів. Розглянемо основні, які матимуть найбільше значення:


 1. Репутація. Перегляньте відгуки, не посоромтеся зв'язатися з випускниками, бажано щоб вони також були іноземцями. Найчастіше тільки такий підхід дасть реальну картину того, що відбувається в стінах школи. Вибирайте навчальний заклад з гарною атмосферою, оскільки дитині спочатку буде непросто і занадто суворий підхід, висока конкуренція може створити додаткові проблеми.
 2. Зв'язки з університетами. Багато шкіл підтримують зв'язки з певними коледжами та вишами, це дасть додаткові можливості дітям під час вступу. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина вступала до конкретного університету, виберіть яка школа допоможе їй у цьому найкраще.
 3. Програми навчання. Запросити цю інформацію нескладно на сайті будь-якої школи. Переконайтеся, що дитина отримає всі знання, які їй необхідні.
 4. Місцерозташування. Цей аспект має значення, оскільки США - велика країна, і в різних регіонах відрізняється не тільки менталітет жителів, а й клімат. Вибирайте місце, де дитині буде комфортно і приємно перебувати. Наприклад, теплолюбним більше підійде школа North Broward Preparatory School в Майамі, стійкі до холодних зим зможуть комфортно почуватися в Чикаго в школі Marian Catholic High School, ті, хто хоче вступати до Єля або Гарварду, напевно, захочуть бути ближче до вишу в школі Woodstock Academy в Бостоні і т.д.
 5. Вартість навчання. Незалежно від того, яку школу ви оберете, ціна освіти в ній буде досить високою, але різниця все ж є. Наприклад, навчання в Cats Academy Boston обійдеться в 36590$ на рік, а в Bishop Montgomery High School - 76000$ на рік.

Навчання в США - це запорука успішного майбутнього для людини. Якщо у вас є питання або потрібна допомога з вибором навчального закладу, ми з радістю допоможемо розібратися, підготувати документи і допомогти зі вступом.
Контакти
Юлія Волченко
Директор компанії Infostudy
Я є офіційним представником навчальних закладів США і буду вашим професійним гідом у вступі.
У нас великий досвід роботи зі студентами, які приїжджають вчитися в США. Допомагаємо вступати за кордон з 2001 року.
Ми працюємо відкрито і прозоро, завжди на зв'язку, надаємо оперативну інформацію безпосередньо від навчальних закладів.
Зв'яжіться з нами зручним для вас способом
Boston, Massachusetts, USA
+1 226 888 4959 (WhatsApp)
international@infostudymail.com
Відгуки наших студентів
Залиште заявку на консультацію
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що вас хвилюють
Ви можете залишити додатковий коментар:
You agree with our Terms and Conditions